DÜNYAFilistin

Siyonist rejim, Gazze’ye saldırı tehdidinde bulundu

Siyonist rejimin savaş bakanı, Gazze’deki Filistinlileri geniş çaplı askeri saldırıyla tehdit etti.

Filistin Maa haber ajansının verdiği habere göre, Siyonist rejim savaş bakanı Muşe Yaalon dün akşam yaptığı açıklamada, Gazze şeridinde yaşayan Filistinlileri tehdit ederek, Filistinli direnişçiler teslim olmazsa bir kez daha İsrail ordusunun bu bölgeye hava saldırısı olacağını ifade etti.

Bu bağlamda, İsrail savaş uçakları dün sabah Gazze’yi bombaladı.

Siyonist işgal ordusuna ait uçakların dün sabah erken saatlerde Gazze’nin değişik noktalarına düzenlediği hava saldırılarında ağır yaralanan 6 yaşındaki Gazzeli çocuk İsra Ebu Havsa de şehit oldu.

İşgal uçaklarının Gazze’nin kuzey kesiminde yer alan Beytlahiya beldesine düzenlediği saldırılarda 10 yaşındaki Yasin Süleyman Ebu Havsa şehit olmuş, kardeşleri 6 yaşındaki İsra ve 12 yaşındaki Eyub yaralanmıştı.

Görgü şahitlerinin verdikleri bilgiye göre, işgal uçaklarının hedefindeki Filistin noktasına yakın bir yerde oturan Ebu Havsa ailesine ait ev ciddi manada hasar görürken, aile fertlerinden biri şehit oldu, biri ağır ikisi de yaralandı.

Yerel kaynaklar ise, işgal uçaklarının Filistin bölgesi gibi, El-Kassam Tugayları’na ait Beytlahiya’daki Askalan noktasını da bombaladıklarını ifade etti.

İsra’nın şehit olmasıyla bugünkü saldırılarda iki çocuk şehit oldu, yaralanan üçüncü çocuğun tedavisi ise sürüyor.

İşgal rejimi İsrail, 50 günlük savaşına ardından imzalanan ateşkes anlaşmasını böyle bir kez daha hava saldırıyla ihlal etmiş oldu.

HAMAS’ın askeri kolu İzzeddin Kassam Tugayları, iki Filistinli çocuğun şehit olmasının ardından yaptığı açıklamada, Siyonist rejimi uyararak, bu masum Filistinli çocukların kanını asla çiğnetmeyeceğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı