DÜNYAHABERLERİranORTADOĞU

Siyonistler İslami direniş düşüncesinden çok korkuyor

İran’da düzenlenen “Gazze masumluk sembolü; Filistin halkını savunma” konulu konferansta konuşan İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, “İnsani, dini ve ahlaki vazifemiz Filistin halkını savunmaktır” dedi.

Laricani, “Milli güvenlik açısından Siyonist Rejim bütün ülkeler için sorundur. Bu rejim bizim büyük övgüye layık olan nükleer bilim adamlarımızı terör girişimiyle şehit etti. Siyonist Rejim bölgenin kötü rejimi olduğu için onun karşısında durmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Ali Laricani, sözlerini şöyle sürdürdü: Suriye ve bazı ülkelerdeki krizler oluştuğu zaman İslam ülkelerinin gücü azalarak Siyonist Rejim için bir fırsat oluşturuldu. Biz bunları Filistinli dostlarımıza aktardık. Şu anda herkes krizlerin asıl hedefinin Müslüman devletlerini zayıflatma olduğunu biliyor.

Ali Laricani, Siyonist Rejim’le mücadelenin tek yolunun direniş olduğunu kaydederek, “ABD’nin Kudüs kararının bir faydası Filistinli grupların ellerinde bulunan tek şeyin direniş olduğunu fark etmesiydi. Bunun yanında İslam ülkelerinin siyasi iradeleri de Filistin’e yardım etmeye yöneldi” açıklamasını yaptı.

İran Meclis Başkanı Laricani sözlerini şöyle tamamladı: Bazı Müslüman ülkeleri daha önce Filisitin konusunda çok temkinli davranırdı ama şimdi çok duyarlılar. Siyonistler İslami direniş düşüncesinin İslam dünyasında büyümesinden çok korkuyor. Bölgedeki son gelişmeler bu düşüncenin büyümesine sebep oldu. Filistin halkına dayatılan baskılardan bir an evvel kurtulmalarını temenni ediyorum.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı