DÜNYA

Suriye Başbakan Yardımcısı:Suriye’ye askeri müdahale mümkün değil

Rusya’ya ziyarette bulunan Suriye Başbakan Yardımcısı, ülkesine askeri müdahalenin mümkün olmadığını, zira çatışmaların sınırları aşacağını belirtti.

Rusya’ya ziyarette bulunan Suriye Başbakan Yardımcısı Kadri Cemil dün Moskova’da muhabirler arasında konuşurken ABD Başkanı Barack Obama’nın Suriye’ye tek taraflı olarak askeri müdahalede bulunabileceklerine dair tehdidine tepki olarak “Obama’nın tehditleri ülkesinin Başkanlık seçimleriyle ilgisi olan bir seçim propagandasından öte bir şey değil” dedi.

ABD Başkanı Obama geçen Pazartesi günü Suriye’yle ilgili bir açıklamasında “Suriye’de kimyasal silah transferi veya kullanılması ABD açısından bir kırızı çizgi niteliğindedir ve dolaysıyla böyle bir girişimin korkunç sonuçları” olur. Ben şimdiye kadar askeri müdahale emri vermedim ama Suriye’de kimyasal silah transferi veya kullanımı durumuna rastlarsak durum değişir” şeklinde konuştu.

Fransa haber ajansının bildirdiğine göre, Suriye Başbakan Yardımcısı Cemil ayrıca “Suriye’ye askeri müdahale mümkün değil, zira öyle bir şey olursa çatışmalar Suriye sınırlarını aşar” diye vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı