DÜNYAİNSAN HAKLARISuriye

Suriye cumhurbaşkanı Beşşar Esad: 6 ay içinde kesin olarak savaş bitecektir

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar el Esad ülke genelinde tekfirci ve kiralık terör gruplarına karşı yürütülen askeri operasyonların önümüzdeki 6 ay içinde kesin olarak kararlaştırılacağını belirtti.

El Esad; Suriye ve halkına yönelik savaşa bulaşan Arap ve yabancı devlet yada yönetimler ile Suriye arasındaki ilişkilerin yeniden gözden geçirilmesinde belirli kriterlerin temel alınacağının altını çizdi.

Suriye’nin maruz kaldığı muhtelif yönlü hırçın saldırıya karşı mücadelesinde kararlılık ve azme vurgu yapan el Esad; sonuna dek karşı koyma ve zafer elde etme kararlılığının altını çizdi.

Cumhurbaşkanı el Esad; “Suriye toprakları üzerinde yabancı tekfirci teröristler bulunduğu sürece herhangi bir siyasi çözümün hiçbir anlam yada değeri yoktur.. Suriye halkı ve ordusu kendilerini savunma mücadelelerini azim ve kararlılıkla sürdürecektir..” şeklinde konuştu.

El Esad’ın bu sözleri; 17 -18 Kasım tarihlerinde başkent Şam’da düzenlenen Arap Siyasi Partiler Kongresi genel sekreterliği olağanüstü konferansının heyetini kabulü sırasında geldi. Heyette Suriye, Mısır, Ürdün, Lübnan, Filistin, Fas, Tunus ve Bahreyn’den siyasi parti temsilcileri 17 şahsiyet yer aldı.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı