DÜNYASuriye

Suriye güvenlik birimleri Deyrezzor kentindeki terör yuvalarını bastı

Suriye güvenlik birimleri araştırma ve soruşturma bilgileri üzerine Deyrezzor Kentinin el-Beaciyn Semtinde teröristlerin barındıkları bir yuvaya baskın düzenledi.

Deyrezzor Kentinde yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında; güvenlik birimleri ile teslim ol çağrısına ateşle cevap veren teröristler arasında meydana gelen çatışmada aralarında İsmail Ali el-İzeyyil adlı teröristin bulunduğu bir çok teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtti.

Deyrezzor Kentinin Şehitler Semtinde ise semt ahalisinin teröristlerin semtte araçlarla dolaştıkları ihbarlarında bulunmaları üzerine güvenlik birimleri derhal semte hareket etti.

Güvenlik birimleri ile makineli tüfeklerle donatılmış 5 adet pikap tipi araç kullanan teröristler arasında meydana gelen çatışmada teröristlerin tamamı etkisiz hale getirilerek araçların tümü de sabote edildi.

Yine Deyrezzor Kentinin Reşidiye Semtinde de güvenlik birimleri bastığı bir terör yuvasında yüklü miktarlarda para, çok sayıda sahte pasaport, gelişmiş bilgisayarlar ve ferdi silahlar ele geçirdi.

Güvenlik birimleri ayrıca Deyrezzor ilinde bir terör grubunun ele başı olan terörist Salih el-Ğbayr ile çatışmaya girerek onu etkisiz hale getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı