DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Suriye halkı BOP’cuların yalanlarını yüzlerine vuruyor. Suriye Halkı Orduya Sığınıyor

Suriye halkı,Suriye Ordusunu Dünya’ya katliamcı diye tanıtmaya çalışan BOP’cu ve NATO’cu sahtekarların yalanlarını yüzüne vurmaya devam ediyor.Bu güne kadar Ordusuyla birlikte hareket eden ve Uluslar arası terör çetelerinin planlarını boşa çıkartan Suriye halkı zor durumda kaldığında da sığınacağı ilk yerin ordu olduğunu Dünyaya gösterdi.

Teröristlerin baskı ve zorlamalarıyla dış göçü tercih etmek zorunda kalan Suriyeli sayısı toplam göç edenlerin sayısının ancak üçte biri kadar olup,göç edenlerin üçte iki gibi büyük kısmı iç göç olarak Esad yönetimine sığınmak şeklinde gerçekleşmiştir.

Son olayda da Suriye halkından 30 alie gerçek dostlarının Ordu olduğunu bilerek,Suriye ordusuna sığındı.

Şam kırsalı Duma Kasabası ve civarına düşen çiftliklerden onlarca aile bugün masum sivil vatandaşları canlı kalkan olarak kullanan ve onlara karşı her türlü vahşeti işleyen terör çetelerden kaçarak ordu birliklerine sığındı.

Emniyet Müdürlüğünde bir kaynak SANA’ya yaptığı konuşmada geneli çocuk ve kadınlardan oluşan 80’nin üstünde masum sivil vatandaşın Vafidin Kampı tarafından kaçarak ordu birliklerine sığındıklarını aktardı.

Kaynak teröristlerden kaçan masum sivillerin derhal Şam kırsalının batısına düşen Kudsiye Banliyösünde geçici ikamet merkezlerine yerleştirildiklerini aktarırken, onlara tıbbı ve gıda yardımların takdim edildiğini ifade etti.

Duma ve civarında geneli ‘İslam Ordusu’ olarak adlandırılan ve yabancılardan oluşan terör çeteleri yayılırken; bölgede masum sivillere karşı insanlık dışı dayatma ve terör eylemlerinde bulunmaktadır.

Ordu birlikleri yaklaşık 20 gün önce yine Duma ve civarında terör çetelerinden kaçan binlerce sivil vatandaşı benzer şekilde kurtarmış, onları güvenli bölgelere taşımışlardı. Aynı bölgeden ayrıca 800’ün üstünde kanun kaçağı yine terör saflarından kaçarak silahlarıyla birlikte ordu birliklerine teslim olmuşlardı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı