DÜNYAİNSAN HAKLARISuriye

Suriye halkı çeşitli bölgelerde orduya destek gösterileri düzenledi

Suriye ordusunun teröristlere yönelik başarılı operasyonları devam ederken Suriye halkı da, ülkenin bir çok kentinde orduya destek amacıyla çeşitli destek gösterileri düzenlemeye devam ediyor.

Suriye SANA haber ajansının bildirdiğine göre, düzenlenen gösterilere halktan her yaşta insan katılırken ordunun teröristlere yönelik başarılı operasyonlarının teröristlerin kendi içlerinde ihtilafların büyümesine neden olduğunu bildirdiler ve teröristlere destek veren ülkelerden, bu siyasetlerine son vermesini istediler.

Şam’da Yusuf el Azma Meydanı’nda genç kitlelerin düzenlediği gösterilerin benzerleri, başkentin Zahire semtinde de gerçekleşti.

Şam kırsalının Kalemun bölgesindeki Asal el Verd beldesi ahalisi ise beldelerinin terör çetelerinden kurtulmasını kitlesel bir etkinlikle kutlarken, ordunun teröre karşı savaşında sergiledikleri başarı ve bulundukları fedakarlıkların takdire şayan olduğunu vurguladı.

Resmi, sivil toplum kurum temsilcileri ve halk kitlelerinin katılımıyla Haseke kentinde düzenlenen mitingde de; ordu birliklerinin ülkeyi ve halkı savunmada sergiledikleri yurtsever duyarlılık ve vatandaşların can-mal güvenliği sağlamadaki özenlerine takdir ve şükranlarını ifade ettiler.

Hama’da da resmi, sendikal ve sivil toplum örgütleri benzer bir etkinlikte yine orduya desteklerini vurgulayarak, terör ve destekçilerini şiddetle kınadılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı