DÜNYAİNSAN HAKLARISuriye

Suriye halkı vatanını savunma azmindedir

Müslüman Muvahhidin Taifesinin Baş Akıl Şeyhi Hikmet el Hiceri; sahip olduğu büyük irade ve asil mücadelesiyle bağımsızlığını emperyalist sömürücülerin boyundurukluğundan söken Suriye halkının günümüzde vatanı hedef alan tekfirci ve karanlık ideolojiye sahip teröre karşı mücadelesinde her zamandan daha çok kararlı ve ısrarlı olduğunu vurguladı.

Suriye’nin Fransız işgalinden kurtulmasın 68. Yıldönümü münasebetiyle SANA’ya yaptığı açıklamada Hiceri; Suriye halkının vatanın her karış toprağını savunma, tarihleri sömürü, dayatma ve halkın zenginliklerine el koymakla dolu olan despot güçlere karşı kol kola omuz omuza mücadele etme azminde olduğunu ifade etti.

Hiceri Suriye halkının, vatan ve vatandaşları savunmada eşi benzeri görülmemiş bir duyarlılık ve kahramanlık sergileyen şanlı Suriye ordusuyla birlikte tekfirci terör çeteleri ve onları destekleyen güçlere karşı onurlu bir zafer sağlama gücünde olduğunu, bunu da en kısa zamanda başaracağını belirtti.

Süveyda halkı ve taife evlatlarının vatana vefaları ve bağlılıklarında model teşkil ettiklerine dikkat çeken Hiceri; Suriye’nin toprak ve halk bütünlüğünün korunmasında yurtseverliliklerini sürdüreceklerinin altını çizdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı