HABERLERKüçük Manşetler

Suriye karşıtı teröristlere destek kesilirse, bu ülke huzura kavuşur!

İran Dışişleri Bakanı Yardımcısı, yabancı kimi devletlerin Suriye karşıtı terör örgütlerine yönelik desteklerinin kesilmesi halinde bu ülkenin huzura kavuşacağını vurguladı.

Dışişleri Bakanlığı Arap-Afrika İşleri Yardımcısı Hüseyin Emir abdullahyan “Yabancı bazı devletlerin Suriye karşıtı terör örgütlerine yönelik desteklerinin kesilmesi, Suriye’ye huzur ortamının geri gelmesinin garantörüdür” dedi.

“Rusya El Yevm” kanalı muhabirine konuşan Emir abdullahyan ayrıca “Yabancı bazı devletlerin Suriye’deki silahlı gruplar ve bazı milis örgütlerine verdikleri çeşitli destekleri kesilince, huzurun bu ülkeye hızla geri döneceğine şahit olabiliriz” diye vurguladı.

Dışişleri Bakanı Yardımcısı Emir abdullahyan açıklamalarının devamında “Böyle bir huzur ortamı sağlandığı zaman, başlatılan reform hareketinin tamamlanması, ulusal ittifak hükümetinin kurulması ve ayrıca görüşmelerin desteklenmesi için de müsait ortam hazırlanmış olur” şeklinde konuştu.

Emir abdullahyan ayrıca, İran’ın BM Suriye Özel Temsilcisi Ahzar İbrahimi’nin projesini desteklediğini vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

 1. Allah’ın selamı ona hakkı ile kul habibine ümmet olanların üzerinine olsun.
  Deccalin avaneleri ilahlarına/küresel güçlere o kadar itimat/iman ediyorlarki; herşey onların istekleri doğrultusunda gerçekleşeceğini sanıyorlar… Gerçek olan ise, ‘alemdeki herşey din ahlak maneviyat dairesinde‘ ilahi iki; Vahy’in/ışığın öne gölgenin arkaya alınması kalbin maneviyat adalete meyletmesi insanların din‘e uyması Rahmani Hal ile hz Ali efendimiz meşrebin‘de Peygamberinin izine düşüp Allah’ın hesabına yatkın hazırlanması ile gercekleşir.
  Veya aklın/gölgenin öne Vahy’in/ışığın arkaya alınması kalbin siyaset ve menfate meyletmesi din’in insanlara uydurulması şeytani Hal ile muaviye meşrebin‘de insanların şeytanın hesabına yatkın hazırlanıp izine düşmesi ile gerçekleşir… ancak insanların şeytanın izine düşmesi ile Allah(cc) aradan çekilir; böylece şeytanı ilah edinenler, “Allah’ın hesabı gereği” dünyada ve ahiretde kaybedenlerden olur.
  Ehli Vicdan Sahipleri… Süriye, insanların/ümmetin uyanması için imtihan sahasıdır… Suriye, dünyanın emniyeti ve dengesi ‘islamın rahmet ve marifet kaynağı‘ Hüseyni duruş/direniş cephesinin altın halkasıdır… Suriye, Kudüs/filistinin güvencesidir…
  Suriye, Yahudü ırkının İMHAYA uğramaması için siyonizmin zülmünün önündeki engeldir…
  -Akıl Sahipleri din’in adamı manevi yolda ilerlerken şeytan sünnü/şii takıntısı ile bilinç altına ırkı duyguları yerleştirip dönderir; eğer din adamı dönmeden bu engeli aşarsa şeytan gelenekci/oğlancı tarafdan iki kişi öne sürer; bunlar iki kişi sende bu kız/dinin siyasete aleti ‘içinin boşaltılması/insanlara uydurulması‘ ile birlikde ol biraz güçlen; der, dönderir… eğer din’in adamı maneviyat yolunda bu engelide manen fikren ve fiziken aşar ise maneviyat ve adalete meyletmiş kalp ile hz Ali efendimizin meşrebi hayat nizamı olup asrın nemrutları, fravunları, ebucehilleri, muaviye ve yezitler bertaraf/deşifre edilmiş olur; yani hz İbrahim gibi yalnız Allah(cc) sığınıp aile efradında ona ısmarlayıp islam dairesinden çıkıp cehenneme kapı açmış hir guruba dahil olmamak gerekir… artık bu halden sonra geriye dönüş olmaz; insi ve cinni şeytanlar açık ve gizli din düşmanları dostlarını/askerlerini sünnü/şii perdesi ile gölgeleyip durmadan saldırır; ancak manen fikren ve fiziken donanımlı olmak/korunmak şartı ile onların gücü örümcek ağından daha zayıftır…
  Akıl Sahipleri. Suriye, Ümmetin din’i bölücü meshep taassubundan kurtulması ‘alemlerin üzerinde rahmet ve bereket bulutlarının oluşması‘ için hüseyni duruş/direniş cephesinin birlik meşalesi/sancağıdır.
  Suriye, kuresel güçlerin arkasına gizlenen deccalin askerleri asrın muaviye ve yezitlerinin açığa çıktığı alandır.
  Suriye, deccalizim misyonu içerisinde bop eş başkanlığı görevini üstlenen akp‘nin aslında dünyanın SİGORTASI mukaddes İSLAM‘I DÖNÜŞTÜRME görevini üstlendiğinin açığa çıkmış beyanıdır.
  Süriye, sünnet din‘in ikinci ana esası Peygamberinin hayatını harfiyen yaşamaktır; kendilerini sünnü isimlendiren aslında din/Peygamber düşmanı münafıkların yüzlerindeki islam maskesinin indiği meydandır.
  Süriye, münafıkların gizli din/Ehl’i Beyt düşmanlıklarını iran/süriye arkasına gizlediği sünnü/şii perdesidir.
  Süriye, islam ümmetinin yerüstü/yeraltı servetlerinin üzerine çullanmış hırsızların kan emici vampirlerin kiralık katillerin yapmış olduğu bunca zülmün kendilerine dönüp saltanatlarının yıkılması için sebeplerin hazırlandığı mükaddes bölgedir.
  -Asrın istiklal ve hürriyet abidesi siyasi ve askeri dehası Atatürk’ün tesbiti ile siyasi ve maddi heveslerini emperyalizmin istekleri ile eşleştiren hainlerin, münafıkların kiralık katillerin din‘in düşmanlarının hesabını görmesi için Allah’ın vermiş mühlet inşallah dolmak üzeredir. Allah’ın selamı rahmeti hüseyni duruş ve ona manen fikren ve fiziken desdek olanların üzerine olsun.hacı bayazıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı