DÜNYAİNSAN HAKLARISuriye

Suriye ordusu birlikleri ülke genelinde müthiş operasyonlar yapıyor

Suriye’de silahlı terör gruplarının peydahlandığı her karış toprakta canları pahasına teröre karşı mücadelelerini sürdüren kahraman birlikler; Zebadani bölgesinin doğu kesiminde bulunan dağların arasındaki Rakım tepesinde kontrolü ele geçirirken burada bulunan silahlı terör grupları silahları ve donanımlarıyla birlikte tamamen etkisiz hale getirildi.

Ayrıca birlikler Doğu Ğuta bölgesinde de sürdürdükleri operasyonlar çerçevesinde birçok teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirdiler.

Yetkili bir kaynak; birliklerin, Nusra Cephesine bağlı silahlı terör gruplarına karşı nitelikli operasyonlarını Malula beldesinin doğu ve batı kesimlerinde aralıksız bir şekilde sürdürdüklerine işaret ederek operasyonlar sonucunda bugün terör saflarına büyük kayıplar verdirildiğini beyan etti.

Kaynak Malula beldesinin kuzey kesiminde bulunan Raas el-Ayn ve el-Sarkha beldeleri arasındaki bölgede de terör elebaşlarının içinde barındıkları birçok terör yuvasının imha edildiğini dile getirdi.

Ayrıca operasyonların Kabun ve Berze semtlerinde de devam ettiğine dikkat çeken kaynak; buralarda kahraman birlikler ile silahlı terör grupları arasında çıkan çatışmalarda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğini aktardı.

Covbar semtinin doğu kesiminde bulunan Korniş bölgesinde ve polis karakolu yakınlarında birlikler
ile silahlı bir terör grubu arasında çatışma yaşandığını ifade eden kaynak bu çatışmada 7 teröristin ölü olarak ele geçirildiğini kaydetti.

Kahraman birliklerin Arbin bölgesinde silahlı bir terör grubunun elebaşısını ölü olarak ele geçirdiklerine işaret eden kayanak; ayrıca Mesrabe beldesinin doğusunda bulunan bir terör yuvasının imha edilirken çok sayıda teröristin ölü ve yaralı olarak ele geçirildiğini beyan etti.

Kahraman birliklerin el-Kasmeyye beldesinde de silahlı bir terör grubunun elebaşısının ölü düşürüldüğüne değinen kaynak; kahraman bir diğer birliğin de Deyr Selman beldesi uzantısındaki demir yolu yakınlarında bulunan bir terör yuvasına baskın düzenleyerek buradaki terör grubunun birçok üyesini silahları ve donanımlarıyla birlikte bertaraf ettiğini aktardı.

Hucayra ve el-Ziyabiye beldelerinde de kahraman birliklerin, el-Nusra Cephesine bağlı silahlı bir terör grubuyla çatışmaya girdiklerini ifade eden kaynak; aralarında terör gruplarının elebaşları listesinde bulunanların da olduğu birçok teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü beyan etti.

Darayya kentinde de operasyonlarını sürdüren kahraman birliklerin düzenledikleri bir dizi baskın sonucunda Rahman cemisi yakınlarında bulunan bir terör yuvasını dağıttığını belirten kaynak; ayrıca silahlı terör gruplarına ait silah yüklü bir aracın ele geçirilmesiyle birlikte birçok teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı