HABERLERSuriye

‘Suriye ordusu Golan Tepeleri’nde büyük bir terörist saldırısını püskürttü’

Sputnik’e konuşan yetkili bir kaynak, Suriye Silahlı Kuvvetleri’nin Fetih el Şam terör örgütünün (eski adı El Nusra Cephesi) Golan Tepeleri bölgesindeki El-Baas kentine düzenlediği büyük bir saldırıyı püskürttüklerini açıkladı.

Sputnik’e konu ile ilgili açıklamalarda bulunan yetkili, “Suriye ordusu, Fetih el Şam örgütünün Kuneytra bölgesindeki El-Baas kentine düzenlediği büyük saldırıyı püskürttü. Ordu, teröristlerle çatışmaya girdi. Saldıranlar kayıplara uğratıldı. Saldırıların püskürtülmesine hava kuvvetleri ve topçu birlikleri destek verdi” diye konuştu.

Yetkilinin verdiği bilgiye göre teröristlerin gerçekleştirdiği saldırı, havadan İsrail Hava Kuvvetleri’ne ait bir helikopter tarafından desteklendi, helikopter belediye binasının hemen yanındaki bir noktaya hava saldırısı düzenledi. Daha önce İsrail Savunma Bakanlığı, İsrail Hava Kuvvetleri’nin Golan Tepeleri’nde İsrail’in kontrolündeki bölgeye mermi atışlarına misilleme olarak, Suriye ordusuna ait mevzileri ve tankları vurduğunu açıklamıştı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı