DÜNYAHABERLERSuriye

Suriye Ordusu, ilerleyişini sürdürüyor

Şam’ın Berze semti civarındaki tarım arazilerinde bir terör grubuyla sıcak temasa giren silahlı kuvvetler; gruptaki teröristler etkisiz hale getirilerek silahlarına el konuldu.

Yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında; çatışmada etkisiz hale getirilen teröristlerin arasında elebaşları Visam Muma ve ‘Hut’ (köpek balığı) kod adlı iki teröristin bulunduğunu kaydetti.

İdlib’te Çok Sayıda Terörist Öldürüldü

Silahlı kuvvetler İdlib kırsalında terör yuvalarına yönelik düzenlediği nitelikli operasyonlarda çok sayıda teröristi etkisiz hale getirirken suç aletlerine el koydu.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; silahlı kuvvetlerin İdlib’in Cisr el-Şuğur kırsalına düşen el-Şağır, Dveyr el-Ekrad, el-Dveyset ve el-Kaniya’nın yanı sıra Eriha Kenti’nin kırsalındaki Cebel el-Erbain, Cisir Eriha, el-Sinaa’da teröristlerin yuva ve toplanma merkezlerini hedef alarak saflarında doğrudan isabetlere yol açtığını ifade etti.

Öte yandan silahlı kuvvetler İdlib kırsalında Ayn Şeyb, Su Kaynakları, Merkezi Cezaevi, Teftenaz havaalanı, Bekfalon, Vadi el-Mehamil kontrol noktaları yakınlarındaki bir kontrol noktasına saldırı girişiminde bulunan silahlı teröristlere karşı koyarak onları ağır kayıplara uğrattı.

Kaynak; Ebu el-Zuhur Havaalanı çevresindeki Um Creyn, Ebu el-Zuhur ve Mecas’ta teröristlerin toplanma merkezlerini imha edecek çok sayıda teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirirken, Muarrat el-Numan kırsalına düşen Kefar Roma ve Muar Beliyd’te çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdiğini ifade etti.

Hama Kırsalında Teröristlere Temin Ettiği Sahte Pasaportlarla Yakalandı

Bu arada silahlı kuvvetler Hama kırsalının doğusuna düşen Cnan Beldesi yol ayırımı yakınlarında bir teröristi etkisiz hale getirdi.

Etkisiz hala getirilen teröristin havzasında terör gruplarına taşıdığı bir miktar mühimmatın yanı sıra sahte pasaportların da bulunduğu belirtildi.

Dera’da Nusralı Teröristler Öldürüldü

Dera Kentinin Beled Semtine ilaveten kırsala düşen Hrak ve Şeyh Meskin bölgelerinde Nusra Cephesinden terör gruplarını kovalama operasyonlarını sürdüren silahlı kuvvetler çok sayıda Nusralıyı silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirdi.

Yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında etkisiz hale getirilen teröristlerin arasında Suriyeli olmayanların da bulunduğunu belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı