DÜNYAHABERLERORTADOĞUSuriye

Suriye ordusu Şam’ın Güney Batı stratejik bölgelerini kontrol altına aldı

Suriye ordusu tarafından yapılan açıklamaya göre direniş güçleri ile en-Nusra terör örgütüne bağlı güçler arasında çıkan çatışmalar ardından Suriye ordusu Şam’ın Güney batısında yer alan “Mogri Mir” kötü çevresindeki stratejik bölgenin kontrolünü ele geçirdi.

Bu habere göre Suriye ordu birlikleri, radikal ve hain teröre karşı devam eden operasyonları kapsamında dün de çok sayıda teröristi araçları ve ekipmanlarıyla birlikte etkisiz hale getirdi.

Askeri kaynak; ordu birliklerinin Halk Savunma Güçleriyle işbirliği içinde Şam kırsalının güneybatısında Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesine yönelik askeri operasyonlarını sürdürürken, el Avaj Nehrinin güney yönünde Tamasiyat – Hıngariyat eksenini tamamen kontrollerine geçirdiklerini ifade etti.

Kaynak; operasyonlarda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düşürülüp havzalarında bulunan silah ve mühimmatlarının da yok edildiğine dikkat çekti.

Öte yandan Suriye ordu birliklerine tabi bomba imha ekiplerinin teröristlerden kurtarılan bölgelerde bu çeteler tarafından özel ve kamu mülklere yerleştirilen mayın ve düzenlikleri etkisizleştirdiklerini aktarıldı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı