DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Suriye Ordusu Savaşmadan Zafer Kazandı

Kalamun bölgesinin son noktası olan Zebedani’de silahlı terörist gruplarla Suriye yönetimi arasında varılan anlaşmanın bugünün uygulamaya konduğu bildirildi.

Suriye ordusuyla Hizbullah’ın aylar süren koordineli operasyonları sonucu silahlı terörist gruplardan temizlenen Kalamun bölgesindeki son nokta olan Zebadani’de sorun anlaşma ile çözüldü.

Fars haber ajansına açıklamada bulunan yerel kaynaklar, Suriye ordusuyla silahlı terörist gruplar arasında varılan anlaşmanın birçok maddesinin bugün uygulanmaya başlandığını belirterek 400’den fazla militanın Suriye ordusuna teslim olduğunu söyledi.

Yerel kaynaklar, Zebadani kentindeki Özgür Suriye Ordusu’na bağlı militanların ağır silahlarını teslim ettiklerini ve ulusal uzlaşma anlaşması imzaladıklarını belirtti.

Zebadani’de Nusra Cephesi dışındaki tüm grupların ulusal uzlaşma anlaşmasına katıldığını belirten kaynaklar, diğer grupların da Nusra’dan kenti terk etmelerini istediğini ve Nusra militanlarının da birkaç gün içerisinde kentten ayrılacaklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı