İNSAN HAKLARISuriye

Suriye Ordusundan El Kaide Teröristlerine Büyük Darbe

Suriye ordusu Şam Kırsal Kente bağlı kimi beldelerde düzenlediği bir dizi operasyonda terörist saflara ciddi kayıplar verdirdi.

Suriye ordusu dün Kaysa beldesi çevresinde bulunan çiftliklerde silahlı terör gruplarına ait birçok silah ve RPG roketini tahrip ettiğini ve çıkan çatışmalarda çok sayıda teröristin ölü ve yaralı düştüğünü bildirdiler

El-Caraba ve el-Bahreyya beldeleri çevresinde çıkan çatışmalarda silahlı bir terör grubunun bütün üyelerinin öldüğünü belirten muhabir; söz konusu silahlı terör grubuna ait bütün silahların imha edildiğini ifade etti.

Öte yandan yetkili bir kaynak yaptığı açıklamada suriye ordusunun Duma ve Harasta semtleri arasında bulunan ve terör üssü olarak kullanılmakta olan bir çiftliği tahrip ettiğini dile getirdi.

Çiftlikte bulunan bütün teröristlerin etkisiz hale getirildiğini belirten kaynak Harasta kentinde Daya şirketinin arka tarafında düzenlenen nitelikli bir operasyonla 7 teröristin öldürüldüğünü ve havzalarında bulunan silahların tahrip edildiğini dile getirdi.

Bununla birlikte bomba imha ekipleri, ağırlıkları 30 ile 50 kg. arasında değişen ve uzaktan kumandalı patlatılmak üzere ayarlanmış 4 adet patlayıcı düzeneğini etkisiz hale getirdi.

Şam Kırsalında Mleyha beldesinde, Zebadani kenti ve el-Menaşir bulvarında suriye ordusuyla silahlı terör grupları arasında çıkan çatışmalarda da çok sayıda terörist ölürken bir çoğu da yaralı olarak ele geçirildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı