DÜNYAORTADOĞUSon DakikaSuriye

Suriye Ordusunu Teröre Karşı Askeri Operasyonları Başarıyla Sürüyor

SANA Haber ajansının bildirdiğine göre, Suriye ordusu bugün de savaş meydanında Vahhabi münafık rejimlerin yanı sıra işgalci İsrail’den destek alan terör örgütlere karşı yeni zaferlere imza attı.

RAKKA:

Askeri kaynak SANA’ya açıklamasında hava güçlerimizin Rakka kırsalının batısı Tabaka – Enbac ve Enbac – Ebu el Ellac yollarına ek olarak Zekkiye’nin güneybatısında IŞİD’e ait çok sayıda zırhlı ve ağır makineli silahlarla donatılmış araçları taşıdıkları teröristler ve cephaneyle birlikte imha ettiklerini belirtti. Kaynak operasyonlarda aralarında saha komutanları ve yabancıların bulunduğu oldukça yüksek sayıda tekfirci teröristin öldürüldüklerine dikkat çekti.

DERA:

Bu arada askeri kaynak; ordu birliklerinin Dera Beled’te İsrail’den destek alan Kaide Örgütünün Suriye kolu Nusra Cephesine yönelik nitelikli operasyonlar gerçekleştirdiklerini belirtti. Kaynak; operasyonlarda 2 komuta karargahının muhtevalarıyla birlikte tamamen imha edilip aralarında tehlikeli isimlerin bulunduğu birçok teröristin ölü ve yaralı düşürüldüğünü sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı