DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSuriye

Suriye Terör ve Destekleyicilerine Karşı Zafer İlan Etme Yolunda Yürüyor

Halk Meclisi Başkanı Muhammed Cihad el Lahham, Suriye’nin siyasi ve sahada terör ve destekleyicilerine zafer ilan etme yolunda yürüdüğünü, ne kadar zor duruma düşerse düşsün direnişi kucaklayan  rolünden vazgeçmeyeceğini belirterek Arap örgütleri özellikle Arap tarihinin bu zor döneminde olmak üzere Arap ümmetinin davalarını savunmadaki rollerini uygulamaya çağırdı.

Lahham dün, Şam’daki daimi büro toplantılarına katılan Arap Barolar Birliği heyetiyle bir araya gelişinde, batılı ve gerici Arap rejimlerinin başını çektiği savaşın Suriye’nin direniş rolünü kırmayı, Arap ümmetinin davalarından uzaklaştırma ve Arapların merkezi davası Filistin davasını tasfiye etmeyi hedeflediğine işaret etti.

Lahham, bu savaşın Suriye halkının direnişi ve bütün Arap ümmetinin geleceğini savunan kahraman ordusunun fedakarlıkları önünde başarısızlığa uğradığını söyledi. Lahham, Arap ve dünya kamuoyunun direnişçi medyanın çabaları sayesinde, Suriye kanının akmasında ortak olan medya kanallarının uyguladığı dezenformasyonun hacmini, ortaya çıkardığına dikkat çekti.

Arap ümmetinin adil davalarını desteklemede Arap Barolar Birliğinin rolünü hatırlatan Lahham, Birliğin bölgeyi hedef alan batılı ve Siyo-Amerikan projelere karşı cesur ve direnişçi olarak kalması zorunluluğunu vurguladı.

Kendi yönünden Arap Barolar Birliği Başkanı Samih Aşur, Arap ümmetinin karşılaştığı meydan okumalara karşı bütün çaba ve imkanları kullanma zorunluluğuna işaret ederek, Birliğin her zaman Arap ve ulusal çalışmalarda ekol olarak kalacağını ve Arap ümmeti evlatlarına yönelik vecibelerini güven ve hikmetle yürüteceğini belirtti.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı