Suriye

Suriye: Türkiye Rejim Güçleri ve Kiralık Teröristleri Binlerce Zeytin Ağacını Söktü

Suriye resmi haber ajansı SANA’da yer alan bir habere göre, Türkiye ordusu ve Suriye Muhalifi Terörist unsurlar Afrin Bölgesinde Suriye Halkına ait zeytin binlerce zeytini kökünden söktüler.

Haber SANA Türkiye sitesinde , ”Türkiye rejimi güçleri ve bu rejime hizmet eden kiralık terör çeteleri Halep İli Afrin Bölgesi kırsalında vatandaşlara ait zeytin yüzlerce dönüm araziyi sabote ederek binlerce zeytin ağacını kesip köklerinden söktüler.

Afrin Kentinin yaklaşık 25 km batısında yer alan Hmam Köyünde yerel kaynaklar; Türkiye rejim güçleri ve onlara tabi kiralık terör çetelerinin geçen Cuma gününden itibaren iş makineleri getirerek, zeytin ağaçları ekili yüzlerce dönüm araziyi köklerinden söktüklerini belirtti.

Yerel kaynaklar SANA muhabiri ile telefon bağlantılarında işgalci Erdoğan güçlerinin yolu genişletme bahanesi altında sezon hasadı yaklaşan zeytinleri acımasızca köklerinden söktüklerine vurgu yaptı.

İşgalci güçler ve kiralık terör çetelerinin zeytin ekili arazilere kasıtlı olarak mümkün olduğunca büyük miktarda hasar vermeye çalıştıklarını belirten yerel kaynaklar; gereksiz ölçüde geniş açılan yolun zeytin akili alanlardan uzaklaştırılması olanağının olmasına rağmen binlerce zeytin ağacını vahşice söktüklerini vurguladı.” metni ile duyuruldu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı