HABERLERSuriye

Suriye’de Bugün

Suriye Silahlı Kuvvetleri muhtelif bölgelerde silahlı terör gruplarını kovalama ve vatandaşların güvenliğini sağlama operasyonlarını bugün de sürdürürken; onlarca terörist ölü ve yaralı olarak etkisiz hale getirilerek ellerindeki silah ve mühimmatın yanı sıra kullandıkları araçlar tahrip ediliyor.

Şam Kırsalında Kullandıkları Tüneller Ortaya Çıkarıldı

Suriye Silahlı Kuvvetleri Şam kırsalına düşen Dareyya Kasabasında; teröristlerin muhtelif tür silah ve mühimmatlarını taşımak ve saklamak için kullandıkları tüneller buldu.

Tünellerin Kasabadaki Saad Bin Muaz Camisinden, Rıdvan Hastanesi ve Ebaa el-Arabi Özel Okulu arasında uzandığını ifade eden yetkili bir kaynak SANA’ya yaptığı açıklamada ; söz konusu hastanede teröristlerin kasabadaki hastane ve sağlık merkezlerinden çaldıkları tıbbi teçhizat ve ilaçlar bulunduğunu belirtti.

Dareyya’da Suriye Silahlı Kuvvetleri  el-Nahda Hastanesinde teröristlerin hastane dahilinde yerleştikleri 50 Kg’lık bir bomba düzeneğini patlatma girişimlerini çökertti.

SANA’ya açıklama yapan bir kaynak,  bir ordu birliğinin beldeye güven ve huzuru geri getirme operasyonları sırasında, silahlı terör gruplarının özel Abaa el-Arabi okulunda kurdukları saha hastanesi bulduğunu dahilinde de çalıntı ilaç ve tıbbi malzemeler bulduğunu belirtti.

Kaynak, teröristlerin okulu operasyon merkezine ve kiralık teröristleri tedavi etmede kullandıkları, özel ve devlet hastanelerinden çaldıkları ilaçları depolama merkezine dönüştürdüklerini ifade etti.

Hama Kırsalında Araçlarıyla Birlikte Etkisiz Hale Getirildiler

Suriye Silahlı Kuvvetlerine tabi bir birlik Hama kırsalına bağlı Mharde’nin Zelakiyat beldesinde ahali ve asayişi Koruma güçlerine saldıran silahlı bir terör grubuyla çatışmaya girdi. Çatışma sonucunda saldırganlar etkisiz hale getirilerek kullandıkları araçlar tahrip edildi.

SANA’ya açıklama yapan  bir kaynak, teröristlerle yaşanan çatışmada ‘’Hak Sesi’’ tugayı olarak adlandırılan terör grubu elebaşı Vail Halit Halebiye’nin ağır yaralandığını belirterek, teröristlerin saldırı ve katliamlarını gerçekleştirmek, silah ve cephane taşımasında kullandıkları 4 araç ile bir kaç motosikletin tahrip edildiğini ifade etti.

Kaynak, çatışmada ölen teröristler arasında Mehmet Salih Derviş, Mehmet Ziyad Nur Şamiye, Bera Ömeri, Hüseyin Selman Hamade, Ahmet Ali Hamade ve İkrime Salih Bekkur’un kimliklerinin belirlendiğini aktardı.

Suriye Silahlı Kuvvetleri  Hama kırsalına düşen Temania, Kabir Fıdda ve Ğab bölgelerinde kiralık ve tekfirci teröristlerle çatışmaya girerek, aralarında ele başların da bulunduğu bir çok teröristi cephanelikleriyle etkisiz hale getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı