HABERLERMEDYA ANALİZSuriye

Suriye’de Silahlı Muhalifler Ağır Kayıplar Veriyor

Suriye Ordu Birlikleri muhtelif bölgelerde silahlı terör gruplarına yönelik başarılı operasyonlarını sürdürüyor.

Şam Kırsalında Çok Sayıda Terörist Etkisiz Hale Getirildi

 Suriye Silahlı kuvvetleri Dareyya Kentinde terör gruplarına yönelik düzenlediği operasyonlarda bir çok teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirdi.

SANA’ya açıklama yapan yetkili bir kaynak; el-Hadid yolu yakınları, Şeriyde Meydanı ve Belediye civarında aralarında Ahmet el-Hatip ve Hüseyin Abdürrahman adlı teröristlerin de bulunduğu bir çok teröristin etkisiz hale getirildiğini ifade etti.

Suriye Silahlı kuvvetleri Şam kırsalına düşen Arbin ve Mleyha Beldelerindea terör karargahlarına yönelik bir dizi nitelikli operasyon düzenleyerek aralarında uçaksavarların da bulunduğu büyük miktarda silaha el koydu.

Yetkili bir kaynak; Arbin Beldesinde bir silah ve mühimmat deposu ele geçirildiğini ve orada bulunan teröristlerin ölü ve yaralı geçirildiğini ifade etti.

Kaynak öldürülen teröristlerin arasında sözde “Ensar el-İslam” adlı terör grubunun elebaşı Abdülselam Hamed ile birlikte Cemil el-Şağuri, Muhammed el-Rezmu ve Muhammed el-Kemdani adlı teröristlerin bulunduğunu ekledi.

Suriye Silahlı kuvvetlerinden bir başka birliğin Duma’daki el-Şeyfuniyye çiftliklerinde düzenledikleri operasyon sırasında 23 mm uçaksavar silahının ele geçirildiğini ve terör grubunun 3 elemanının öldürüldüğünü ve Duma’daki bir başka terör grubu elemanlarını ölü ve yaralı ele geçirdiğini ifade eden kaynak; öldürülen teröristlerin arasında Mahir Raciha ve Muhammed Haydar’ın kimliklerinin tespit edildiğini ekledi.

Aynı kaynak; Mleyha’da da başarılı bir operasyon düzenleyen silahlı kuvvetlerin bir çok teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirdiğini ifade ederken teröristlerden bir kısmının silah ve mühimmatlarını terk ederek beldenin arka tarım arazilerine kaçtıklarını ifade etti.

Öte yandan Şam Kırsalına bağlı Yebrud bölgesinde ahali, kamu ve genel kurumlardan gasp ettikleri çalıntı malları paylaşma üzerine iki terör grubu arasında çıkan anlaşmazlık sonucunda yaşanan çatışmada terörist gruplarından ölen ve yaralananların düştüğü belirtildi.

SANA muhabirine demeç veren yetkili bir kaynak, teröristlerin Yebrud çiftliklerinde çalıntı malları, silah ve cephaneyi saklamada kullandıkları terör yuvasında çıkan çatışmada otomatik silah ve  bombaları kullandıklarını ifade etti.

Kaynak, Suriye Silahlı kuvvetlerinin  Nebk bölgesine bağlı Curud el-Muşrife’de terörist grubunu kovalama operasyonunda, çok sayıda teröristi ölü ve yaralı olarak ele geçirdiğini içindeki silah ve cephaneyle birlikte bir kaç araçlarını tahrip ettiklerini ifade etti.

Zebedani’de ise terörist grupla çatışmaya giren ordu birliklerimiz aralarında terörist Munir Abdurrahman Nemus’un bulunduğu çok sayıda teröristi öldürdü.

İdlib’te Terör Yuvaları Hedef Alındı.. Teröristler Ölü ve Yaralı Olarak Etkisiz Hale Getirildi

Suriye Silahlı kuvvetlerine tabi ordu birliği dün İdlib kırsalına bağlı Selkin kentinde teröristlere ait yuva ve terörist topluluklarını hedef aldığı operasyonda ağır taramalı silahların monte edildiği bir kaç aracı tahrip etti.

SANA muhabiri yetkili bir kaynaktan naklen, teröristlere yönelik operasyonlar sonucunda teröristlerin ölü ve yaralı olarak düştüklerini ifade etti.

Haseke’de Gasp ve Kaçırma Eylemlerinde Bulunan Teröristler Yakalandı

Güvenlik Birimleri dün gece, Haseke ilinde gasp, sabotaj ve kaçırma eylemlerinde kullandıkları, kaçırdıkları vatandaşlara karşılık ahalilerinden fidye karşılığında serbest bırakılmalarını isteyen teröristlerin ellerinde bulunan muhtelif tür ferdi silah ve savunma bombalarına el koydu.

SANA muhabirine yaptığı açıklamada yetkili kaynak, Haseke ilinin son olarak tanık olduğu kaçırma ve gasp eylemleriyle ilgili yapılan soruşturmaların, bu eylemlerde parmağı olan teröristlerin yakalandığını ortaya çıkardığını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı