DÜNYAİNSAN HAKLARISuriye

Suriye’deki teröristlere para ve silah desteğinin kesilmesi talep edildi

Ellerinizi Suriye’den Kaldırın İnisiyatifi, Suriye’de tekfiri terörist gruplara ve örgütlerine yönelik batının bütün destek şekillerini ve teröristlere para ve silah desteklerini durdurmaya, Suriye’ye uygulanan bütün yaptırımları da kaldırmaya çağırdı.

İnisiyatif yayınladığı beyanda, Avusturya, Almanya ve İsviçre’de bulunan Avrupalı bazı sivil örgütlerin Suriye’ye şüpheli insani yardımlar geçirme davetlerini ve terörist gruplara para ve askeri destek sunmalarını kınadı.
İnisiyatif, söz konusu şüpheli örgütlerin boş gerekçelerinin batılı ülkelerin Suriye’ye deki savaşta parmaklarının olduğuna dair yeni bir delilden başka bir şey olmadığını açıklayarak iddia edilen söz konusu yardımların Fransa, İngiltere, Türkiye, Siyonist varlık, Körfez şeyhlikleri arkalarından da Washington’daki beylerinin desteklediği teröristlere silah ve teçhizat sunma çerçevesinde geldiğine dikkat çekti.
İnisiyatif beyanı sonunda, Suriye’ye insani yardım sunmak ve içindeki savaşın sona erdirilmesini isteyenlerin Suriye’ye para, silah ve terör sunmaktan vazgeçmesi gerektiğini vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı