DÜNYAİNSAN HAKLARISuriye

Suriye’yi kan gölüne çevirenler 12000 çocuğu öldürdü

Suriye’de insanların başını tekbirlerle kesip sonra da “bunları Esad öldürdü” diyenler 12 bin masum çocuğu katlettiler.

Suriye’de olayların başladığı tarihten bu yılın kasım ayının sonuna kadar, silahlı terörist grupların düzenlediği saldırı ve operasyonlarda, 12 binden fazla çocuğun öldüğü belirtildi. Suriye olaylarını başlatanlar, kendi yaptıkları saldırı ve katliamları, Suriye devletinin yaptığı şeklinde haber ve görüntülerle medyaya servis edip, gerçeği yazanları ise “Suriye’den para alıyorlar” diyerek susturma ve yıldırma yoluna gittiler. Birçok ülke gibi Türkiye’de de medya bu kirli oyunun içinde yer aldığından, bir Müslüman’ın kalbini söküp çiğneyenler bile Türkiye’de kendisine İslamcı diyen bazı medya organlarında aklanmaya ve haklı gösterilmeye çalışılırken, bu katliamlar, sınırlardan sızdırılan binlerce silahlı teröriste karşı vatanını koruyan Suriye devletinin üzerine yıkılmaya çalışıldı. Bu nedenle de Türkiye halkı, hala Suriye konusunda gerçek bir bilgi kirlenmesiyle karşı karşıya ve olanlardan terör çeteleri ve onları Suriye’ye sokanları değil, Esad’ı sorumlu zannediyor.

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yapılan açıklamada, olayların başladığı Mart 2011′den bu yana yaşanan olaylarda ölen ve yaralanan çocuklara ilişkin istatistiki bilgilere yer verildi.

Çocuklardan 560′ının baskınlarda kesici aletlerle öldürüldüğü, 92′sinin işkence sonucu yaşamını yitirdiği iddia edilen açıklamada, 10 çocuğun ise askeri güçlerinin kuşatması altında bulunan bölgelerde açlıktan hayatını kaybettiği hatırlatıldı.

Youtube’a düşen haber ve videolar, Suriye’de halka saldıran silahlı yabancı teröristlerin, halka ve askerlere karşı işledikleri inanılmaz katliam ve cinayetlerin örnekleriyle dolu. Daha iki gün önce, halkın önünde tekbirler getirerek başını kestikleri bir masumun, aslında Esad taraftarı değil, Esad’a karşı olduğunu öğrenen teröristin, “Olsun, Allah bizi affeder” dediği görüntüleri internette görenleri dehşete düşürmüştü.

Müslümanların başını tekbirlerle kesip, kadınlarla çocuklara tecavüzü helal (!) sayan bu teröristlerin İsrail tarafından eğitildiği ve Suriye’yi yıktıktan sonra, İsrail için diğer tehlike olan Lübnan’a yönelecekleri biliniyor. Ne var ki, Suriye’de planladıkları oyun tutmayınca, yine erken davranarak Lübnan’a yönelen bu Siyonist terör maşaları bölgede mezhep savaşı varmış görüntüsü yaratmaya çalışıyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı