DÜNYAHABERLERSon Dakika

TBMM’de “Siyonistleri sevdirme” sergisi

 

500.Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesinin düzenlediği ‘Çanakkale Savaşı, 1. Dünya Savaşı ve Osmanlı Yahudileri’ sergisi, 15 Mart Salı akşamı TBMM Mustafa Necati Kültür Evinde açıldı.

 Yahudi 500. Yıl Vakfı tarafından organize edilen sergi için Meclis Başkanlığı oluruyla, TBMM’nin Mustafa Necati Kültür Evi tahsis edildi. Burada, “Çanakkale ve I. Dünya Savaşları’nda görev yaptığı ileri sürülen Musevi askerler ile Osmanlı Yahudileri” sergilenerek, Yahudiler üzerindeki kötü imaj temizlenmeye çalışıldı

Açılışa katılan ve bir konuşma yapan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, “Yahudiler Türkiye’nin asli unsurudur, ayrılmaz parçasıdır, ülkenin gelişmesinde katkıları yadsınamaz” dedi.

MEĞER ÇANAKKALE’Yİ BİRLİKTE KAZANMIŞIZ!

Türkiye’de böyle bir sergi ilk defa düzenleniyor; devletin en önde gelen kurumlarından TBMM’ce ilk defa böyle bir sergiye olur verilip, katkı sunuluyor.  Sergiye ilişkin haberlerde “Çanakkale ve I. Dünya Savaşlarında Osmanlı ordusunda savaştığı ve öldüğü iddia edilen 558 gayrimüslim neferden 78’i Yahudi idi” propagandası yapılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı