DÜNYAHABERLERORTADOĞU

Tekfirciler ve İslam Peygamberi’ne hakaret edenler bir makasın iki kolu

İslami Kültür ve İrşad Bakanı Seyyid Abbas Salihi, tekfirciler ve İslam Peygamberi’ne -s- hakaret edenler bir makasın iki kolu olduğunu belirtti.

Twitter hesabında Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un İslam Peygamberi’ne -s- saygısızlığına tepki gösteren Bakan Salihi, tekfirciler ve varlık aleminin gevherine hakaret edenler bir makasın iki kolu olduğunu ve nebevi rahmetin önüne nefret tohumu serptiklerini belirtti.

Bakan Salihi, ancak İslam Peygamberi’nin -s- sevgi mesajı nefret ve kine karşı zafer kazanacağını vurguladı.

Öte yandan İran’ın dini ilimler merkezleri yönetim merkezi de bir mesaj yayımlayarak Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un İslam Peygamberi’ne -s- hakaret etmesini kınadı. Söz konusu merkez mesajında İslam ülkelerinin liderlerini ve önde gelen şahsiyetlerini ve diğer semavi dinlerin din adamlarını bu konuya hızlı ve kesin tepki vermeye ve İbrahim dinlerin arasında birlik ve yapıcı teamülün zeminlerini geliştirmeye çağırdı.

Fransa’nın Chalie Hebdo dergisi son günlerde İslam Peygamberi’ne -s- hakaret içeren karikatürleri yeniden yayımladı. Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron ise diplomatik örf ve adetlere ve demokrasi ilkelerine aykırı bir şekilde sergilediği tutumda, Fransa bu tür çirkin ve hakaret içeren karikatürleri yayımlamaya devam edeceğini açıkladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı