DÜNYAFilistinHABERLER

Terörist İsrail rejiminin Filistinli çocukları yetim bırakma ve katletme stratejisi

Irkçı İsrail rejimi, Siyonizm ideolojisi temelinde Filistin halkını soykırıma uğratmak amacıyla Filistinli kadın ve çocukları hedef almaktadır.
Filistin halkı, işgal edilen Filistin topraklarında bir Nisan gününü Filistinli yetim çocuklar günü ilan edip, katil İsrail rejiminin katliam ve cinayetlerini lanetleyen törenler düzenlemektedir. Irkçı İsrail rejimi Gazze şeridi başta olmak üzere Filistin toprakları üzerindeki saldırılarıyla Filistinli anne ve babaları katlederek binlerce çocuğu yetim bırakmış ve bırakmaktadır.
Filistin sosyal işleri bakanlığının planlama ve kalkınma genel müdürlüğünün yayınladığı rapora göre, terörist İsrail rejiminin Gazze saldırıları sonucu anne ve babalarını kaybeden 18 yaş altı Filistinli çocuk sayısı 15 bini aşmıştır.
Katil İsrail rejimi gerici ve dikta Arap rejimleri ve özellikle Suudi hanedan rejiminin sessiz desteğinde 2014’te Gazze’ye düzenlediği 50 günlük saldırılarda 578 masum çocuk öldürdü. En az Bin 200 Filistinli çocukta yaralandı. Bu vahşi saldırı sonucu ayrıca 58’i gazeteci, muhabir ve 103 de sağlık ekibi olmak üzere toplam 15 bin 759 Filistinlinin de siyonistlerce yaralandığı belirtildi.
Irkçı İsrail rejimi Kudüs ve batı Şeria’da taş atan çocukları kurşun yağmuruna tutup katlediyor ve tutukladığı çocukları da ağır işkencelerden geçiriyor. Yahudi Sivil toplum örgütü B’Tselem’e göre, 2014’te Batı Şeria’da İsrail polisi 18 yaşından küçük 12 kişiyi öldürdü. Bunların 4’ü taş atan çocuklardı. Siyonist Yahudi Hahamlara göre, Filistinli Çocuk ve bebekleri katletme dini vecibe sayılır. İşgalci Siyonist rejim ve ordusunun saldırılarında özellikle çocukları hedef almalarının en önemli amacı onların ailelerine ağır darbeler indirmek suretiyle, Filistinli aileleri anti Siyonist direnişten vazgeçirip boyun eğdirmektir.
İsrail rejimi insanlık suçlarını meşrulaştırmak amacıyla Filistinli aileleri çocukların katledilmesinden sorumlu tutuyor ve onların çocukları direnişe sevke ettikleri için, çocuklarının katledilmesini hak ettiklerini ileri sürüyorlar. İsrail rejiminin çocukları katletmelerinin bir nedeni de Filistinli yeni nesilin oluşmasını önlemek ve soykırıma uğratmaktır. Terörist İsrail rejimi uranyumlu ve kimyasal silahlar kullanarak, Filistinlilerin sularını kirleterek de Filistinli çocuk ve bebeklerin ölümüne sebep oluyorlar.
Siyonist çetelerden oluşan İsrail parlamentosu Kenesset, Temmuz 2015de taş atan Filistinli çocuklara 20 yıla kadar hapis cezası verilmesine ilişkin yasa tasarısını onayladı. Katil Benyamin Netanyahu Hükümetinin kararına göre, işgalci Siyonist askerler karşı taş atan Filistinliler yahut askerlere karşı direnen Filistinliler ister çocuk ister kadın olsun öldürülmelidir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı