DÜNYAHABERLERSuriye

Teröristler Ağır Kayıplar Vermeye Devam Ediyor

 Kahraman Ordu Birlikleri vatan ve vatandaşların güvenliğini sağlama çerçevesinde ülkenin muhtelif bölgelerinde bugün silahlı ve kiralık teröristlere karşı operasyonlarını sürdürerek sayı ve teçhizatlarıyla birlikte ağır kayıplara uğratmaya devam ediyor.

Şam Kırsalında Saldırganlar Ağır Kayıplara Uğratıldı

Askeri bir kaynak, silahlı kuvvetlerimizin Şam kırsalına düşen Malula Bölgesinde askeri bir noktaya silahlı saldırı girişiminde bulunan teröristlere karşı koyarak saldırganları ağır kayıplara uğrattıklarını söyledi.

Kaynak, saldırganların tamamının etkisiz hale getirildiklerini aktarırken Suriye Haber Ajansı’na açıklamasında; havzalarında bulunan muhtelif tür silahlara da el konulduğunu ekledi.

Öte yandan yetkili bir kaynak; silahlı kuvvetlerimizin Şam kırsalının Duma, Reyhan arazileri ve Cobar bölgelerinde kaçan ve saklanan teröristleri kovalama operasyonlarını sürdürerek hainleri sayı ve teçhizatlarıyla ağır kayıplara uğrattığını ifade etti.

Kaynak; Duma’da çok sayıda araçlarının yanı sıra Reyhan arazilerinde onlarca bomba düzeneğinin hazır bulunduğu bir imal atölyesinin imha edildiklerini söyledi.

Cobar Bölgesi kenarlarında teröristlerle çatışmaya giren silahlı kuvvetlerimiz; yüksek sayıda teröristi mühimmatlarıyla birlikte etkisiz hale getirdi.

Şam kırsalına düşen Dareyya ve Rima Çiftliklerinde saklanan hainlere yönelik operasyonlarını sürdüren silahlı kuvvetlerimiz çok sayıda teröristi suç aletleriyle birlikte etkisiz hale getirirken, Rima Çiftliklerinde teröristlerin kullandıkları 4X4 çeker 4 aracı kullanıcılarıyla birlikte imha etti.

İdlib’de Çok Sayıda Kiralık Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Öldürme, gasp, sabotaj ve ahaliyi korkutma eylemlerinde bulunan terör gruplarını kovalama operasyonlarını sürdüren kahraman silahlı kuvvetlerimiz sabah saatlerinde, İdlib’in Ebu el-Duhur kırsalında çok sayıda kiralık teröristi ölü ve yaralı düşürdü.

Suriye Haber Ajansı muhabiri yetkili bir kaynaktan naklen, Ordu Birliklerimizin düzenlediği operasyonlar sonucunda Ebu el-Duhur Kasabası ile ona bağlı Huşeyr, Tel Selmo, Umm Ceyrin, Mecas ve Şematiye köy ve beldelerinde öldürme ve ahali mülklerine yönelik sabotaj eylemlerinde bulunan çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiğini belirtirken, aralarında Suriye uyruklu olmayan çok sayıda teröristin bulnduğunu belirtti.

Kaynak ayrıca teröristlerin ellerinde bulunan çok sayıda araç ve silahında imha edildiğini ifade etti.

Silahlı kuvvetlerimiz İdlib kırsalının Benniş, Kneynat, Neyrab ve Vadi el-Dayf bölgelerinde hain ve kiralık teröristlere yönelik operasyonlarını sürdürürken, aralarında Ali el-Rahmun adlı elebaşları dahil çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi.

Homs’ta Çok Sayıda Elebaşları Öldürüldü

Öte yandan silahlı kuvvetlerimiz Homs Kentinin Babahud Semtinde nitelikli bir operasyon gerçekleştirerek aralarında bir çok elebaşının bulunduğu çok sayıda teröristi etkisiz hale getirdi.

Yetkili bir kaynak Suriye Haber Ajansı’na açıklamasında; operasyonda sözde ‘Velid Taburu’ adlı terör grubunun ele başı Muhammed Eymen Tayyare ve başka bir terör grubunun elebaşı olan Semir Zarur’un yanı sıra iki terör grubundaki elemanların büyük çoğunluğunun ölü ve yaralı düştüklerini belirtti.

Deyrezzor Kırsalında Terör Grubu Çökertildi

Silahlı Kuvvetlerimize bağlı bir birlik sabah saatlerinde Deyrezzor kırsalının Salihiye Beldesi’nde gasp ve sabotaj eylemlerinde bulunan bir terör grubuyla girdiği çatışmada terör grubu elemanlarını ölü ve yaralı düşürdü.

 Suriye Haber Ajansı muhabiri yetkili bir kaynaktan naklen, çatışma sonucunda terör grubunun bazı elemanlarının ölü olarak düşürüldüğünü ölen teröristler arasından ‘Ali Suleyki’ lakaplı Ahmet Muhammed’in yanı sıra çok sayıda teröristin yaralandığını ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı