DÜNYAORTADOĞUSuriye

Teröristlerden temizlenen Suriye şehirlerinde halk normal yaşamına dönüyor

Şam Çevre Kent Valisi Ala İbrahim Şam kırsalının kuzeybatısında terör ve teröristlerden arındırılmaları ardından ahalisinin evlerine döndüğü ve normal yaşamın hüküm sürdüğü Kudsiye Kasabası ve Hame Beldesinde hizmet durumlarını inceledi.

Kasaba ve beldeye iş gezisini Cumhurbaşkanı Esad’ın yönlendirmeleriyle gerçekleştirdiğine işaret eden Vali İbrahim Kudsiye Kasabasını dolaşırken, kasabanın terörden arındırılması ardından tüm temel hizmet şebekeleri ve altyapısının bugün yeniden faaliyete geçeceğini belirtti. Vali İbrahim kasaba ve belde ahalisinin teröre karşı olduklarını ve ordu birliklerimizin yanında vatanı savunma kararlılıklarını net bir şekilde ortaya koyduklarına dikkat çekti.

Kudsiye ve Hame’de herhangi bir yabancı tarafın hiçbir müdahalesi olmaksızın bizzat Suriyeliler arasında yaşanan hoşgörünün takdire şayan olduğunu belirten Vali İbrahim; önümüzdeki birkaç ay içinde Şam kırsalının tamamının güvenli olup tüm bölgelerinde hizmet kurumlarının yeniden faaliyete gireceğini kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı