DÜNYAFilistinHABERLER

Trump’ın Yeni Ulusal Güvenlik Danışmanı Bolton-İsrail ilişkisi

Siyonist işgal rejimindeki üst düzey bürokratlar ABD Başkanı Donald Trump’ın Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak John Bolton’u atamasını takdir ederek, Bolton’un İsrail’in gerçek dostu olduğunu ve İsrail’i Amerika’da savunan en önemli kişilerden biri olduğunu ifade etti.

Siyonist işgal rejiminin BM’deki büyükelçisi Danny Danon yaptığı değerlendirmede, “John Bolton yıllardır İsrail dostudur. Daha önce kendisiyle görüştüğüm gibi şimdi de görüşüyorum. Sürekli görüşüyor ve birbirimizden istifade ediyoruz. İsrail ile ilgili konularda geniş bir bilgiye sahip. Söylenmesi gerekeni çok açık ve net bir şekilde söylüyor” dedi.

Twitter hesabından atamayı değerlendiren Siyonist Eğitim Bakanı Naftali Bennett de “John Bolton’un atandığıyla ilgili haberler geldi. Bu son derece iyi bir atamadır. O oldukça iyi bir uzman, üst düzey bir diplomat ve İsrail’e vefalı bir dosttur. Başarılar John” derken, Adalet Bakanı Ayelet Shaked, “Başkan Trump İsrail’in vefalı dostlarını yüksek makamlara atamaya devam ediyor. Onların başında John Bolton geliyor. Bolton, büyük bir deneyim, tecrübe ve zihin berraklığına sahip. Trump idaresi her geçen gün İsrail’e en fazla destek veren idare olduğunu ispat ediyor” ifadesini kullandı.

Siyonist Ulaştırma Bakanı John’ın atanmasını tebrik ederken, Haaretz gazetesi John’un atanmasıyla iki devletli çözümün de öldüğünü hatırlatarak “Bolton İsrail-Filistin sorununun çözümü için iki devletli çözüme karşıdır. Daha önce Gazze’nin Mısır’a, Batı Yaka’nın da Ürdün’e bırakılmasını istemişti” değerlendirmesini yaptı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı