HABERLERİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaTÜRKİYE

Türkiye Katar’ı Koruyacağına Güneydoğu Anadoluyu korusun

Katar ve Türkiye, taraflar arasında kuvvet konuşlandırılmasını ve Katar topraklarında Türk askeri üssünün kurulmasını öngören askeri anlaşmayı imzaladı.
Katar’ın Ortadoğu’da Fitne hareketlerinin merkezi konumunda ve  petrol bakımından çok zengin olmasına rağmen silahlı kuvvetlerinin eğitimi konusunda dışa bağlı olduğunu biliniyor. Özellikle bu konuda ABD ve İngiltere ile işbirliği içinde olan Katar, Türkiye ile yaptığı Askeri Üs kurma anlaşmasıyla da  içinde bulunduğu bataklığa Türkiyeyi de çekme arzusunda.

Ortadoğuda Cereyan eden hadiseler ve Direniş güçlerinin başını Amerika,İsrail,Suudi Arabistan ve Katarın çektiği fitne ve Terör akımlarına karşı,Başını İran İslam Cumhuriyetinin çektiği Direniş bloku ve halkların zaferlerine karşı Katar kralının kendini koruma adına Türk ordusundan istifade etmek istediği açıkça ortadır.

Kendi ülkesinin bir bölgesi bölünmenin eşiğine gelen ve Siyonizmin emrindeki bir  terör örgütünün, Sözde Asayiş gücü! teşkil edecek kadar ileri gittiği,Bayrak direklerine kendi paçavralarını çektiği ve Bebek katili liderlerinin posterlerini duvarlarına astığı bir zamanda, Türkiye’nin kendi ülkesini korumak yerine, Emperyalistlerin maşası, ülkesinde seçim yapma zahmetine dahi girmeyen diktatör bir kralı koruma arzusuna kapılması tam bir garabet örneğidir.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı