HABERLER

Uluslararası gözlemciler, Amerika’nın çıkarcı siyasetleri kapsamında dünyada dehşet ortamı oluşturduğu ve uluslararası topluma saygı duymadığı kanaatindedir. Bu bağlamda Batı Asya meseleleri uzmanı Seyyit Hadi Afkahi yaptığı açıklamada, Amerika, Fransa ve İngiltere’nin Suriye’ye düzenlediği füze saldırısına değinerek, “Amerika, Fransa ve İngiltere’den oluşan şom üçgen, Suriye’deki denklemi, bu ülkede geriye kalan teröristlerin lehine değiştirmek istiyor”ifadesini kullandı. Afkahi açıklamasını şöyle sürdürdü: Suriye ordusunun Doğu Guta’da elde ettiği zaferlerin ardından Amerika’nın başını çektiği Batı ittikafı derinden kaygılandı, zira onların milyarlarca dolar harcamasına rağmen Suriye’yi eli boş terk etmeleri gerekiyor. Afkahi Amerika başkanı Trump’ın söz konusu saldırıyla Suudi rejimi müttefiklerine Amerika’nın hala Suud rejimi yanında yer aldığını ve Suudi Arabistan’ın Amerika’nın savaşçıl politikasının masraflarını ödemesi gerektiğini göstermek istediğini vurguladı. Öte yandan İran’lı diğer uzman Muhammed Ali Muhtedi de bu bağlamda yaptığı değerlendirmede, Amerika’nın yoğun yaygaraların ardından Suriye’ye kısıtlı saldırı düzenlediği, teröristlerin itiraf ettiği gibi söz konusu saldırıların etkisiz olduğunu söyledi.

Uluslararası gözlemciler, Amerika’nın çıkarcı siyasetleri kapsamında dünyada dehşet ortamı oluşturduğu ve uluslararası topluma saygı duymadığı kanaatindedir.

Bu bağlamda Batı Asya meseleleri uzmanı Seyyit Hadi Afkahi yaptığı açıklamada, Amerika, Fransa ve İngiltere’nin Suriye’ye düzenlediği füze saldırısına değinerek, “Amerika, Fransa ve İngiltere’den oluşan şom üçgen, Suriye’deki denklemi, bu ülkede geriye kalan teröristlerin lehine değiştirmek istiyor”ifadesini kullandı.

Afkahi açıklamasını şöyle sürdürdü: Suriye ordusunun Doğu Guta’da elde ettiği zaferlerin ardından Amerika’nın başını çektiği Batı ittikafı derinden kaygılandı, zira onların milyarlarca dolar harcamasına rağmen Suriye’yi eli boş terk etmeleri gerekiyor.

Afkahi Amerika başkanı Trump’ın söz konusu saldırıyla Suudi rejimi müttefiklerine Amerika’nın hala Suud rejimi yanında yer aldığını ve Suudi Arabistan’ın Amerika’nın savaşçıl politikasının masraflarını ödemesi gerektiğini göstermek istediğini vurguladı.

Öte yandan İran’lı diğer uzman Muhammed Ali Muhtedi de bu bağlamda yaptığı değerlendirmede, Amerika’nın yoğun yaygaraların ardından Suriye’ye kısıtlı saldırı düzenlediği, teröristlerin itiraf ettiği gibi söz konusu saldırıların etkisiz olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı