DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

Uluslararası toplum Gazze’ye düzenlenen saldırıları durdurmalıdır

Filistinli El-Mizan İnsan Hakları Merkezi, uluslararası toplumu ve özellikle de 4′üncü Cenevre Sözleşmesi’ne imza koyan ülkeleri işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırıları durdurmaya ve Filistinli sivilleri korumaya davet etti.

El-Mizan İnsan Hakları Merkezi, dün (20 Kasım Çarşamba) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, işgal güçlerinin Gazze Şeridi’ne dün akşam saatlerinde düzenlediği son hava saldırılarını kınadı ve ölen veya yaralananın olmadığı saldırıların yol açtığı maddi hasar hakkında bilgi verdi.

Son saldırıların işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlemesi olası daha geniş çaplı saldırıların öncüsü niteliğinde olabileceğine dikkat çeken El-Mizan Merkezi, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne açtığı her savaşta bedelini sivillerin ve çocukların ödediğini ve Gazze Şeridi’nin hâlâ bir önceki savaşın ve ablukanın olumsuz etkilerini yaşadığını söyledi.

İşgal ordusuna ait savaş uçakları dün akşam geç saatlerde Gazze Şeridi’ne bir dizi saldırı düzenledi. Bir tavuk çiftliğinin ve direniş gruplarına ait eğitim alanlarının hedef alındığı saldırılarda ölen veya yaralanan olmadığı fakat tavuk çiftliğinde büyük maddi hasar meydana geldiği ifade edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı