DÜNYAHABERLER

Ürdün Temsilciler Meclisi’nin işgal rejimi elçisini kovma kararı övüldü

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, Ürdün Temsilciler Meclisi’nin oy çokluğuyla Amman’daki işgal rejimi büyükelçisini sınır dışı etme ve Tel Aviv’deki Ürdün elçisini geri çekme kararı almasını takdir ettiklerini söyledi.

Bahr, dün (26 Şubat Çarşamba) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, Ürdün Temsilciler Meclisi’nin kararının işgale karşı olan ve işgal rejimiyle her türlü normal ilişkiyi reddeden Arap halklarının eğilimlerine uygun olduğu ifade edildi.

İşgal rejimi büyükelçilerinin bulunduğu ülkelerin parlamentolarından Ürdün Temsilciler Meclisi’ni örnek almalarını isteyen Bahr, kararın Filistin halkına ve haklı davasına açık bir destek olduğunu söyledi.

Ürdün Temsilciler Meclisi, Knesset’in Ürdün’ün Mescid-i Aksa dahil Kudüs’teki Müslümanlara ve Hıristiyanlara ait dini mabedler üzerindeki muhafaza ve yönetim rolünün kaldırılmasını tartışması üzerine İsrail’in Amman Büyükelçisi Daniel Nevo’yu sınır dışı etme ve Tel Aviv’deki Ürdün elçisini geri çekme önergesini oy çokluğuyla kabul etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı