DÜNYAİNSAN HAKLARISon DakikaSuriye

Vahhabilerin Suriye’ye Savaş Açmalarının Nedeni Belli Oldu: Suriye’li Kadın ve Kızları Cariye Yapmak

Selefi şeyh verdiği fetvada, Suriyeli mülteci kızların geçimlerini sağlayacak ve savunacak kimselerinin olmadığından dolayı köle ve cariye olarak nikah altına alınabileceğini söyledi. Selefi şeyh kızların köle olarak alınmasını kızların erkeklerden daha fazla olmasına bağlıyor ve kendi tabiriyle bu durumun ahir zamanda ortaya çıkan savaşlardan kaynaklandığını ve bizlerinde ahir zamanda olduğumuzu belirtmekte.

Görünen o ki Suriye krizi önceden kendilerinden bir kelime bile duymadığımız bazı müftülerin iştihanı kabartmış gibi görünüyor. Verdikleri garip ve tuhaf fetvaların dini ve şer’i olduğunu iddia ediyorlar. Son zamanlarda verilen fetvaların, Suriye’de meydana gelen güncel olaylar, şöhret ve makam kazanma ve gençleri daha fazla sonucu terörizm olan tekfirciliğe cezp etme fırsatını değerlendirme üzerine olması ilginçtir.

Ürdünlü Selefi Yasir Acluni, Ürdün kralının Kudüs ve dünyayı kurtaracak ahir zamanın bekleneni olduğuna inanıyor. Yasir Acluni Şam ve Suriye ulemasından vekâleten; Suriyeli avare ve mülteci kızları erkeklerin köle ve cariye olarak nikahları altına alabileceklerinin fetvasını vermekte ve kendince farklı kaynaklardan hadisler söylemekte.

Selefi şeyh verdiği fetvada, Suriyeli avare ve mülteci kızların geçimlerini sağlayacak ve savunacak kimselerinin olmadığından dolayı isteyenlerin bu kızları köle ve cariye olarak nikâhları altına alabileceklerini söyledi. Selefi şeyh kızların köle olarak alınmasını kızların erkeklerden daha fazla olmasına bağlıyor ve kendi tabiriyle bu durumun ahir zamanda ortaya çıkan savaşlardan kaynaklandığını ve bizlerinde ahir zamanda olduğumuzu belirtmekte.

Selefi Müftü sonrasında: Bu nikâhın resmi nikah dairesinde veya her hangi bir hocanın yanında… kıyılmasına gerek yok. Belki bu kızlara “seni (Suriyeli mülteci kıza) “Meleku’l-Yemin” hükmüne göre kendi mülküm altına aldım” sözlerini söylemesi yeterlidir. Biz bu fetvayı Şam ulemasına vekaleten verdik ve Şam ulemasından bu fetvayı Suriyeli avare ve mülteci kızların tek kurtuluş çareleri olarak görmelerini istiyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. acaba ahmet varol bunları duyuyormu.ahmet varol ünlü tecavüzcülerle kol kola yazısı tam da doğrulanmış oluyorahmet varol gibilere bu fetvalar mübarek olsun.dikkatli olsun şebbihalarla uğraşacağına bunlarlı evinde misafir etmesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı