DÜNYAİranSuriye

Velayeti: İran, zafere ulaşıncaya kadar Suriye’ye destek verecektir

Velayeti, dün Tahran’da Suriye’den gelen bir grup sivil toplum kuruluşu, kültürel alanda faaliyette bunan ve bazı uzman doktorları kabulünde, İran’da İslam inkılabının zafere ermesinden bu yana İran ve Suriye’nin ortak hedeflere ulaşmak için yan yana olduğunu ve bir birine yardımcı olduklarını söyledi.

Suriye’nin bölge tarihinde görülmemiş sorunlarla boğuştuğunu vurgulayan Velayeti, Suriye halkı ve milletinin beş yıldan beri bu uluslararası komplo karşısında dayandığını ve son aylarda da zafer işaretlerinin görüldüğünü ifade etti.

İran, Irak, Lübnan ve son zamanlarda da Rusya’nın Suriye’nin yanında yer aldığını ifade eden Velayeti, ‘’Bu birliktelik tarihte eşsizdir ve biz tam zafere ulaşacağımıza inanıyoruz’’ dedi.

Suriye’nin askeri çözüm yolunun olmadığını ve tek çözüm yolunun görüşmeler ve siyasi yol olduğunu belirten Velayeti, Amerika ve bölgede ve uluslar arası arenada Suriye halkının geleceğine dair dayatmada bulunanların, kesinlikle yenilgiye uğrayacaklarını bilmeleri gerektiğini, zira onlar Suriye halkı adına karar alma hakkına sahip olmadıklarını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı