DÜNYASuriye

Velid Muallim: Suriye, teröristlerin üstesinden gelebilir

Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim, yaptığı açıklamada “Suriye, DAEŞ ile mücadalede yardıma ihtiyaç duyarsa Rus askerlerinden yardım alabilir, fakat şu an bu gibi girişimlere ihitayaç yoktur” şeklinde konuştu.

Şu an Rus askerlerin DAEŞ ile mücadelede direkt müdahelede bulunmasını yalanlayan Vellid Muallim, Rusya’nın direkt bir şekilde Suriye Ordusu ile işbirliği içinde olmadığını belirterek, Batı’nın konuyla ilgili ileri sürdüğü sözlerin gerçek dışı olduğunu ifade etti.

Suriye Dışişleri Bakanı, ayrıca Suriye Ordusu’nun teröristlerin üstesinden gelebildiği müddetçe Rusya askerlerinin direkt müdahelede bulunmasının gerekli olmadığını açıklayarak, terör örgütleriyle mücadelede Suriye Ordusu’nun şu ana kadar yeni silahlar kullanabildiğini de dile getirdi.

Suriye yetkililerinin dediğine göre, Suriye şimdiye kadar Rusya’dan sadece teçhizat ve askeri danışmanlık desteği almıştır. Suriye’deki askeri varlığının terörizmle mücadele için gerekli olduğunu belirten Rusya, teröristlerin bölgeye yayılmasını önlemek için Suriye devletine yönelik silah yardımında bulunduğunu da savunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı