DÜNYASuriye

Yemenli Kaide Mensupları Suriye’de Savaşıyor

Yemen Parlamentosunda Milletvekili Ahmet Seyf Haşid, Yemen’de Kaide örgütüne tabi elemanların, silahlı teröristlerle birlikte savaşmak üzere Suriye’ye gittiklerini, bazı din adamlarının da kişi başına on bin dolar karşılığında Suriye’ye bazı gençleri gönderdiklerini belirtti.

Haşid: ‘’Abyen’de sayıları az olmayan Kaide mensubu kişilerin Yemen otoriteleriyle Kaide Örgütü arasında yapılan anlaşmaya göre Suriye’ye savaşmak için gittiler. Bunun karşılığında Kaide’nin Zencibar, Caar, Şakra ve Abyen’in diğer bölgelerini Yemen Ordusu ve Halk Komitelerine bırakarak sözde özgür ordu adı verilenlerle Suriye’de aynı safta savaşmak için çıkarıldı’’ dedi.

Parlamenter, Yemenlilerin Suriye’de silahlı terörist gruplarıyla beraber savaşmak için gittiklerinin kanıtının, orada öldürülen, yaralanan ve esir alınanların olduğuna işaret etti.

Haşid ayrıca, çok sayıda Yemenli gencin Suriye’de savaşmaya gittiğini arkalarında da din adamları ve yetkililerin bulunduğunu , oraya göndermeleri karşılığında beş bazen de on bin dolar para aldıklarını vurguladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı