DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARISon Dakika

Yermuk mülteci kampına saldırı Filistin halkının sırtından bıçaklanmasıdır

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas), Suriye’de bulunan Yermük Filistin mülteci kampına yönelik saldırıların durması konusunda Malezya’dan arabulucu olmasını istedi.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, Malezya başbakanı ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, ondan Yermük konusunda arabulucu olmasını istedi.

HAMAS siyasi birimi üyelerinden İzzet Er-Reşak da, Yermük Kampı’nda yaşananların, kamp halkını saldırılardan, bombardımandan, kuşatmadan ve açlıktan kurtaracak acil müdahaleyi gerektiren bir cinayet olduğunu söyledi.

İzzet Er-Reşak, dün sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki kişisel sayfasında konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kampa ve kuşatma altındaki halkına saldırı, kamp sakinlerini savunan mücahitlerin hedef alınması cinayettir ve Filistin halkının sırtından bıçaklanmasıdır” dedi.

Yermük Kampı’na yapılan saldırıların Siyonist düşmana hizmet olduğunu ve kampa saldıranların basiretlerini kaybettiğini ifade eden Er-Reşak, kamptaki durumu felaket olarak nitelendirdi.

Bilindiği gibi, Şam’ın güneyindeki Yermük mülteci kampına IŞİD teröristlerin düzenlediği saldırı sonucu onlarca Filistinli hayatını kaybederken yüzlercesi de yaralanmıştı.

Filistin direniş güçleri ve çevreler, mülteci kampına yönelik saldırılara sert tepki gösteriyorlar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı