DÜNYAHABERLERTÜRKİYE

Al Monitor Yazdı: Türkiye, İsrail ile ilişkileri düzeltmek için Hakan Fidan’ı devreye soktu

Al Monitor internet sitesi, Türkiye’nin Siyoist İsrail ile ilişkileri iyileştirme çabasında olduğunu yazdı.

Al Montor sitesi güvenilir kaynaklardan naklen geçtiği haberde Siyonist İsrail ile gizli ilişki kanalı kurmanın Ankara’nın inisiyatifi olduğunu, bu bağlamda Türkiye Milli İstihbarat Teşkilat’ı MİT başkanı Hakan Fidan’ın Siyonist İsrail yetkilileriyle görüşmeler yapmakta olduğunu belirtti.

Haberde ayrıca Türkiye yönetiminin, ABD’de yeni seçilen başkan Biden’in, Erdoğan yönetimine yönelik yaptırımlar başta olmak üzere çeşitli konularda tutumundan kaygılı olduğu kaydedildi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir kaynak ise Türkiye’nin gelinen noktada Biden yönetimi döneminde Tel Aviv ile ilişkileri düzeltmenin Ankara için bazı imtiyazları beraberinde getireceği kanaatinde olduğunu kaydetti.

Öte yandan birkaç gün önce Türkiye ve Siyonist rejim firmaları arasında sanal ortamda teknoloji konulu bir konferans düzenlendiği, konferansa Türk ve İsrail’li yetkililerin katıldığı bildirildi.

Tüm söz konusu gelişmeler, Türk yetkililerin Siyonist rejimin cinayetleri karşısında mazlum Filistin milletinin yanında yer aldıklarını iddia ettikleri bir dönemde gerçekleşiyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı