HABERLERSon Dakika

Birazcık az yeseydiniz O’nun Çocukları da doyardı

Mecliste 550 çeşit yemeği bedavadan az pahalıya yiyorsunuz.

Sosyeteye verdiğiniz İftar partilerinde milyonların milyonlarını harcıyorsunuz, milyonlarımız aç iken.

Eşleriniz ve kızlarınızla birlikte 50 kadın, 1 milyon 163 bin liralık yemek yerken, aynı gece 1 milyon 163 binden fazla kadın aç yatıyor ve hatta bazıları yatamayıp, aç yatan ve üşüyen çocuklarının eline saç kurutma makinasını verip “siz bununla ısnın yavrum” deyip canına kıyıyor, “Emine Akçay” misali.

30 gün ağır işte çalıştırıp 2324 lira verdiğiniz emekçi evine ekmek götüremezken, yazı yazmaktan aciz, mouse tutma özürlü olanınız “Kaz partileri” verir, emekçiyi Kaz yerine koyarak.

Kolunuza taktığınız çantanızın dahi fakirin ömür boyu göremeyeceği kadar pahalı olduğu söyleniyor, ama hala sizin gözünüz halkın erzağını koyduğu naylon çantada, ondan bile para alıyorsunuz, belki çantanıza yetsin diye!

Yazlık, kışlık uçan Saraylarınız, uçaklarınız, gemicikleriniz, milyon dolarlık arabalarınız. Saymakla bitmez varlığınız ve “Çocuklarım aç” diye canına kıyan mazlum için “Ucuz Siyasi Manevra” diyen anlayışınız var.

Siz mi halktan değilsiniz, halk mı sizden değil bilemedik, görünen odur ki var bu işte bir terslik.

Hani fakirdiniz siz!

Hani sizin bir yüzükten başka bir şeyiniz yoktu! (sahi noldu o yüzük, hala duruyorsa koyun bir müzeye de alem görsün bir yüzükle nasıl zengin olunduğunu ve bir yüzüğün kazandırdığı tasarrufu imkansız itibarı)

Hani siz bu millete efendi değil hizmetçi idiniz! bu nasıl hizmetkarlık, Nasıl da beceriyorsanız bilmiyorum ama, siz saraylarda yaşıyorken, Doğalgaz faturasını ödeyemediği için soba kurduğu evinde oturan garibanlar sizin için sevinebiliyor “Hizmetkarımız bile 1150 küsür odalı sarayda yaşıyor, bize de mi ölüm var diye.”
Yapmayın, etmeyin, Ya alın halkı saraya birlikte yaşayın, yada deyiverin bir kerecik olsun her ne ise gerçeği.

Hani siz mazlumların sığınacağı Limandınız! Limanlarınizdaki mazlumlar zengin mi oldu yoksa, doğru ya, az iş mi liman işi.
Pardon! Yoksa limandan kastınız, İsrail ile ticaret yapan gemilerinizin sığınağı olan limanlarmıydı?

Öyle ya nasılda kızmıştınız, “Mavi Marmara” ya.

Uzatmayayımda sorayım bari, cevabını özgür zihinlerin bildiği soruyu.

Sahi amacınız ne sizin?

Bu halkı düşünseniz, birazcık bu halka acırda, artıklarınızla doyacak garibanlara merhamet ederdiniz.

İslam diyorsunuz, din diyor, iman diyorsunuz. Müslüman gibi baksanız halkın en fakiri gibi yaşamanız gerektiğini, tebanız aç iken, hatta açlıktan intihar ederken bunca şatafatın, bunca lüx ve İsrafın HARAM olduğunu bilirdiniz.
Eğer ki Müslüman gibi düşünseniz, Yasak olmaktan çıkardığınız zinanın toplumu yok ettiğini görür, AB uğruna İslamın şehri “İslambol-İstanbul” şehrinin adıyla anarak, adını “İstanbul Sözleşmesi” Koyduğunuz ve bu adla hem “İstanbul” İsmine ve hemde necip milletimizin Şahs-ı Manevisine nasıl bir yafta-bir darbe vurduğunuzu idrak eder, ve dahi bu kanun vasıtası ile de ailelerin parçalandığını görürdünüz. Evladına bir tokat atan babaya, yalnızca kadının beyanı ile haklımı, haksızmı diye sorgulamadan suçladığınız kocaya verdiğiniz evinden uzaklaştırma cezası ile sokaklara mahkum ettiğinizi ve Aile kurumunu son sürat çökerttiğinizi bilirdiniz.

Bu nasıl Müslümanlık ki; Rabbimiz ısrarla büyük haramlardan saydığı halde, siz: “Faiz bir dünya gerçeği”, daha kısa olanınız ise Faiz için “Helali Hoş Olsun” dediniz ve faize bulaşmayan kimseyi bırakmadınız.
“Din güncellenmelidir” dermi hiç Müslüman, siz dediniz.
Lut kavmini yok eden ahlaksızlığa ilk defa kanuni kılıf hazırlayan müslüman Devlet olarak tarihe geçirdiniz ülkeyi
“bu nasıl müslümanlıktır” diyen günahkar oldu sizin dininizde.
Türk’ü sevmezssiniz, kürdü sevmezssiniz, arabın para verenine dost, israil düşmanına düşmansınız, Trumpa kafa tutar, ama elini aşkla sıkarsınız, İsrail’e diklenir ama Kurucusunun mezarı başında saygı dururşunuzu bozmazssınız, “van minüt” der İsrail ile ticaret rekorları kırarsınız, Filistine ağlar ama tek mermi bile vermezssiniz. Bu nasıl Müslümanlıktır desek kızar köpürürsünüz.

Sahi amacınız ne sizin?

……..????……….

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı