HABERLER

Dünya müslümanlarının Rehberi’nden Myanmarlı mazlum mültecilere yardım

İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, Myanmar’da şiddete maruz kalan müslümanlar ve mülteciler için 250 bin dolar tutarında 10 milyar riyal mali yardımda bulundu.
İran İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei, Myanmar’da patlak veren şiddet yüzünden evlerini terketmek zorunda kalan Arakanlı Müslümanlar için 10 milyar riyal (İran para birimi) değerinde mali yardımda bulundu. İran Kızılay Kurumu Başkanı ve İnkılap Rehberi’nin bu kurumdaki temsilcisi Ayetullah Hamenei’ye yazdıkları mektupta Myanmar’da yaşanan olaylara işaret ederek, Arakanlı Müslümanların yaşadıkları zorluklara ilişkin detaylı bilgiler vermişlerdi.
Alınan haberlere ve verilere göre, Myanmar ordusu ve radikal budistlerin özellikle de 25 ağustos tarihinden itibaren müslümanlara yönelik başlattıkları soykırım ve cinayetlerde bu güne kadar 6 bin müslüman ölürken en az 8 bin müslüman yaralandı ve  500 binden fazlası da canlarını kurtarmak için evlerini barklarını terketmek zorunda kalarak Bangladeş sınırlarına kaçtılar.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı