DÜNYAFilistinİran

Ebu Şerif: İsrail’in güvenliği hedef alınmıştır

Filistin İslami Cihat hareketi İran temsilcisi, siyonist rejimin işgal topraklarında güvenliğin sağlanması için çeşitli komplo ve politikalar kurduğunu belirtti.

İSNA’nın bildirdiğine göre, Filistin İslami Cihat hareketi İran temsilcisi Nasır Ebuşerif dün Tahran’da düzenlenen “Kudüs Günü, Sorumlu Yaşama” bilimsel oturumda yaptığı konuşmada, Siyonist rejimin dünya çapından sağlanan geniş desteğe rağmen işgal topraklarında güvensizlik ve istikrarsızlık yaşadığına işaretle, bu yüzden Filistin halkına karşı şiddetin arttığını belirtti.

Ebu Şerif çeşitli güvenlik konferansların düzenlenmesi, bazı önemli Arap ülkeleri ile ilişkileri normalleştirme, İran islam cumhuriyetini düşman gösterme, islami direniş güçlere sulta kurma ve Türkiye ile krize son verme çalışmalarının, siyonist rejimdeki istikrarsızlık ve güvensizliğin devam ettiği işaretleri olduğunu söyledi.

Filistin İslami Cihat hareketi İran temsilcisi, İslam ümmetinin birlik olması durumunda Siyonist rejimin otomatik olarak yok olacağını, böylece sahte rejime karşı hiç bir girişimde bulunmaya gerek olmayacağını da sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı