DÜNYAİNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Emperyalist İngiltere Müslümanları çok mu seviyor?

Dünya Tarihinin en vahşi,en katliamcı,En büyük islam düşmanı devletlerinden birisi olan İngiltere’nin Suriye yönetimine karşı savaşan,Tekfirci militanlara Silah ve lojistik destek sağlama işine yeniden başadığı bildirildi.Emperyalizmin anası İngiltere devleti’nin Sözde islam adına savaştığını! iddia eden teröristlere neden yardım ettiği,İngiltere,ABD,Suudi Arabistan,Katar ve İsrail gibi devletlkerin desteği ile savaşan kiralık katillerin kimin adına savaştığının dikkatle incelenmesi gerekmektedir.

Sorulacak en basit soru “Tarih’in en cani,İslam ve İnsanlık düşmanı devleti,neden müslümanları! desteklesin,onlardan silah alarak Müslüman bir ülkeye karşı savaşanlar kime hizmet etmektedirler”şeklinde olması gerekirken,halen İnsanlık düşmanı,Ruh hastası teröristleri,Kahraman,Mücahit,Müzlüman,Özgürlükçü diye tanıtanlar,yine O eşkiyalara silah sağlayan Emperyalist efendilerin uşağıdırlar.

İngiltere dışişleri bakanı William Hague yaptığı açıklamada, Suriye’deki muhaliflere yardım malzemelerinin en kısa zamanda tekrar sevkiyatına başlanacağını bildirdi.

İngiltere dışişleri bakanı, bu ülkenin parlamento oturumunda yaptığı konuşmada, İngiltere hükümetinin muhaliflere insani yardımların gönderilmesini yasaklayan kararı iptal ettiğini bildirdi.

İngiltere’nin bu kararı, Suriye’de muhaliflere silah gönderilmemesi yönünde aldığı kararın üzerinden 5 ay geçmesinin ardından geldi.

İngiltere dışişleri bakanı, Suriye’de muhaliflere yönelik silah dışı yardımların en kısa zamanda muhaliflere ulaşacağını söyledi. İngiltere dışişleri bakanının açıklamasına göre, yardımlar arasında telsiz, bilgisayar ve cep telefonu, uydu iletişimi araçları, ağır araçlar, sağlık malzemeleri, özel elbiseler, elektrik üretimi için jeneratörler ve çadır gibi malzemeleri bulunuyor.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı