HABERLERTÜRKİYE

Ermenistan : ” Türkiye’den Yardım İstemedik “

Ermenistan Dışişleri, Türkiye’den koronavirüs ile mücadele için yardım istediği şeklinde iddiayı yalanladı.

Türkiye, koronavirüs salgınına karşı mücadele kapsamında Ermenistan’ın Türkiye’den yardım istediğini iddia etmişti. Aynı zamanda Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Çin’den Ermenistan’a gönderilen kutuların üzerindeki yazıyla ilgili açıklama vermek adına Türkiye Dışişleri Bakanlığına çağrılmıştı.

Bu konularla ilgili Ermenistan Dışişleri Bakanlığı açıklamalarda bulunarak Türkiye tarafından gelen iddialarına cevap verdi.

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı açıklamasında, ”Biz defalarca zor durumda bulunan vatandaşlarımızın özellikle salgın hastalığının yoğun olarak yayıldığı ülkelerden vatanlarına dönmelerini sağlamak için devamlı çaba sarfettiğimizi belirttik. Bu bağlamda Cuma günü Türkiye’de bulunan ve Ermenistan’a dönmek isteyen 73 vatandaşımız ülkesine geri döndü. Ermenistan Dışişleri Bakanlığı resmi olarak bu konuda Türkiye ve Gürcistan resmi makamlarıyla işbirliğinde bulundu. Türkiye ile işbirliği sadece bu konu üzerinde gerçekleşti ve bu çerçeve dışında herhangi bir destek ricasında bulunmadık”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı