DÜNYAHABERLERSuriye

Esad: Suriye’deki savaşın sonucu tüm dünya halklarını etkileyecek

Cumhurbaşkanı Beşşar  Esad bugün, Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı ve Irak Başbakanı Haydar Abadi’nin delegesi Falih Fayyad’ı kabul etti.

Müsteşar Fayyad Irak Başbakanı Abbadi’den el Esad’a ilettiği sözlü mesajda; adlarında farklı özlerinde aynı olan terör örgütlere karşı savaşta Suriye ve Irak arasındaki işbirliği ve koordinasyonun önemine vurgu yaptı. Fayyad mesajında ayrıca bu işbirliği ve koordinasyonun önümüzdeki süreç içinde daha çok pekiştirilmesi gereğinin de altını çizdi.

Suriye ve Irak’ın teröre karşı son olarak sağladıkları başarıların önemi ve yansımalarına dikkat çekilen görüşmede; Suriye ve Irak halklarının ortak düşmanları olan terör ve tekfircilik ideolojisine karşı bu başarıların sürdürülmesi gereği kaydedildi.

Cumhurbaşkanı Esad; bölge ve halklarını tehdit eden teröre karşı savaşta tüm devletlerin ciddi çabalarını birleştirip yoğunlaştırmaları gereğinin altını çizerken, bu savaşın sonuç itibariyle sadece bölge halklarının değil, tüm dünya halklarının geleceğini etkileyeceğine vurgu yaptı.

Terörün sınır ya da dostu olmadığına bir kez daha dikkat çeken el Esad; son olarak bölge devletleri ve dünyanın muhtelif devletlerinde meydana gelen terör saldırılarının bunu kanıtladığını kaydetti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı