İNSAN HAKLARIMEDYA ANALİZSon Dakika

Filistin hükümeti işgale karşı direnişin her türlüsünü destekliyor

Gazze’deki Filistin Başbakanlık Genel Sekreteri Abdüsselam Sıyam, İsmail Heniyye başkanlığındaki hükümetin işgale karşı direnişin her türlüsünü desteklediğini ifade ederek, direniş gruplarının işgal güçlerinin cinayetlerine karşı misilleme için yeni metotlar geliştirdiğini belirtti.

Abdüsselam Sıyam, dün (8 Aralık Pazar) İntifâda’nın 26′ıncı yıldönümü münasebetiyle bir bildiri yayınladı. Bildiride, işgalciyle mücadelede silahlı ve sivil direniş seçeneklerinin Filistin halkının önünde açık olduğunu söyledi.

Filistin halkının yeni direniş metotları geliştirme ve Birinci İntifâda’dan bu yana oldukça gelişen direniş seçeneğinin düşmanla yeniden denge kurmasını sağlama gücüne ve becerisine sahip olduğunu kaydeden Sıyam, intifâdanın Filistin halkının işgale karşı mücadele tarihinde mübarek bir halka olduğunu dile getirdi.

Filistin halkını Birinci İntifâda’nın tecrübelerinden yararlanarak birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye davet eden Sıyam, “Filistin halkı o dönemde dayanışmanın en harika örneklerini ortaya koydu” dedi.

Filistin Başbakanlık Genel Sekreteri, Filistin davasının sadece Filistinlilerin davası değil, tüm Arapların ve Müslümanların davası olduğunu söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı