DÜNYAFilistinİNSAN HAKLARI

Filistinli aile siyonist yerleşimcilerin saldırısından kurtarıldı

Nablus kentinin güneyindeki Karyut beldesi sakinleri, dün gece Filistinli bir aileyi Yahudi yerleşimci çetelerin saldırısından kurtardı.

Irkçı Ayrım Duvarı ve Yahudi Yerleşimiyle Mücadele İçin Halk Komitesi’nin beldedeki koordinatörü Beşşar El-Karyuti yaptığı açıklamada, Karyut ve civarındaki beldelerin arazileri üzerinde kurulu Yahudi yerleşkesinden gelen yerleşimcilerin Sabri Ratib isimli Filistinlinin aile fertlerine saldırmak istediklerini söyledi.

Beldenin batı bölgesinde evlerin yakınlarında toplanan Yahudi yerleşimcilerin evlerine gitmekte olan dört genç kızın yolunu kestiği, bölgede bulunan işgal güçlerinin hiçbir şey yapmadığı ve seyretmekle yetindiği, genç kızların annesinin iki küçük çocuğuyla olay yerine geldiği fakat yerleşimcilerin anneye silah doğrulttuğu ifade edildi.

Annenin yardım çağrısını ve çocukların bağrışlarını duyan Halk Komitesi üyelerinin yardıma koştuğu, belde halkının ve komşu Kasra beldesi Halk Komitesi üyelerinin de yardımıyla Yahudi yerleşimcileri kovduğu bildirildi.

Beşşar El-Karyuti, işgal güçlerinin Yahudi yerleşimcilerin kaçışını kolaylaştırmak için aydınlatma fişeği attığını kaydederek, aydınlatma fişeklerinin beldenin piknik alanında yangına yol açtığını ve bazı ağaçların yandığını söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı