DÜNYAKüçük ManşetlerMEDYA ANALİZSon DakikaSuriye

Haksoz İsrail’in suçunu üstlendi

Hizbullah komutan ve askerlerinin İsrail tarafından Şehid edilmesinin yankıları sürerken,Amerika ve İsrail destekli teröristlerin sözcülüğünü yapan haksoz haber olayı duyururken yine kendisine yakışanı yaparak olayı Terörist Nusra adına üstlendi.

Haksoz haber’in 19.01.2015 tarihli “İran, Generallerinin Öldüğünü Doğruladı” başlıklı haberi verirken,”Nusra Cephesi de Vurmuş Olabilir İddiası” başlığı altında ” Kuneytra’da İran ve Hizbullah’a büyük darbe anlamına gelen saldırı Nusra Cephesinin düzenlemiş olabileceği de iddia ediliyor.” ifadeleriyle olayı Terör örgütü adına üstlenme gayretine girdi.

Siyonist İsrail komutanlarının Saldırının sonuçlarından çekindiklerini ifade etmelerinin ardından gelen, olayı NUSRA teröristlerinin üzerine yıkma gayretlerinin ne anlama geldiği apaçık ortadadır.

Hizbullah askerlerinin,Suriye muhalifi teröristlere destek amacıyla İsrail tarafından Şehid edilmesi, Suriye Teröristlerinin ve yandaşlarının kim oldukları ve kimin adına savaştıklarının anlaşılması noktasında son derece önemli olmuştur.

Olayın, yıllardır İsrail ve Amerikan destekli teröristlere sözcülük yapan,  HAKSOZ ve benzeri çevrelerin gerçek yüzünü ortaya koyması üzerine,site, haberin içine yukarıdaki ifadeleri alarak,okurlarının Mel’un saldırıyı NUSRA teröristlerinin yaptığı zehabına kapılmalarını istemiştir. Zira haberin  zihinlerde “Olayı İsrail değil de NUSRA yaptı ”  şeklinde algılanması veya hiç değilse, en azında insanların bu konuda şüpheye sevk edilmesi-edilebilmesi,kendileri ve destekledikleri teröristler açısından son derce önemlidir.Çünkü en basit Akl-ı selim bile İsrail tarafından Şehid edilen insanların bulunduğu yapıya hakkını teslim edecek ve onun hak olduğu kanısına varacaktır ve yine her Akl-ı selim hakkını teslim ederek diyecektir ki; İsrail kimi korumak adına saldırıyorsa, o İsrail’in uşağıdır ve kim o uşakları desteklemişse o’da İsrail uşaklarındandır. İşte Haksoz’ün İsrail pisliğini yıkama-temizleme-üstlenme gayreti bu kaçınılmaz damgadan kaçma girişimidir.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı