HABERLERORTADOĞUSuriye

Halep’in Doğusundaki Henanu’nun Kurtarılması Büyük Bir Zaferdir

Suriye Ordusu dün tekfirci teröristlerle girdiği kapsamlı bir savaştan sonra Halep’in doğusundaki Henanu bölgesini teröristlerin pençesinden kurtarmayı başardı.

Suriye Ordu kuvvetleri ve müttefikleri Halep’in doğusundaki yerleşim bölgesi olan Henanu’yu Ceyş El-Fetih olarak adlandırılan terörist gruplarla girdiği ağır çatışmalardan sonra ve bu terörist grubun bölgedeki yardım kanallarına düzenlediği ağır füze saldırılarının ardından kurtarmayı başardı. Yerleşim bölgesi olan Henanu’nun kurtarılmasıyla birlikte, Suriye Ordusunun Halep’in doğu beldelerinin içine kadar girdiği söylenebilir.

Bu bölge Halep’in doğusunun en büyük beldesi ve Nusra Cephesi teröristlerinin en büyük kalesi sayılmaktadır ve yine bu bölge dört yıl önce tekfirci teröristler tarafından işgal edilen ilk bölgedir. Suriye Ordusunun en büyük kışlalarından biri ve bir güvenlik merkezi bu bölgede bulunmaktaydı ve teröristler bu bölgeyi işgal ettikten sonra burada korkunç bir cinayet işleyerek, ordu askerinin başlarını kestiler.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı