DÜNYAFilistinİSLAM BÜYÜKLERİSon Dakika

İmam Ali Hamaney’den Ramazan Şallah’a: Kader savaşına hazır olun!

Tahran’da bulunan Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ramazan Abdullah Şallah,  Rehber Seyyid İmam Ali Hamaney ile bir araya geldi.

Siyonistlerin Filistin halkının zaferi karşısında ters yüz olduğunu belirten Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, “Filistin halkının gelişmiş askeri imkanlarının yokluğuna rağmen Siyonistler karşısındaki sebatı, görkemli bir zafere vesile oldu. Nihai olarak Siyonistler Filistin halkına karşı tek bir başarı elde edemedi ve direnişin şartlarına teslim oldu” dedi.

Filistin’in zaferinin Allah’ın vaadi olduğunu ifade eden Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, bu zaferin başka zaferleri müjdelediğine dikkat çekti.

Filistin halkını direnişe karşı kurulan komplolar karşısında teyakkuzda olmaya davet eden Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney, “Filistinli gruplar gerekli tüm tedbirleri almalı ve askeri altyapılarını güçlendirmelidir. İsrail’in tamamen yok olacağı kader savaşına bir hazırlık stratejisi olarak Batı Şeria silahlandırılmalıdır” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Gazze savaşı hakkında Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’e bilgi veren Şallah, Batı Şeria’nın silahlandırılmasının direniş gruplarının stratejilerinden biri olduğunu söyledi.

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in Batı Şeria’nın silahlandırılması için yaptığı çağrının Filistinli mücahitlerin morallerini arttırdığını belirten Şallah, “51 günlük savaşta zafer, İran’ın direnişe sunduğu etkili ve stratejik desteğin gölgesinde kazanılmıştır” dedi.

Şallah, bölge konjonktürünün çok karmaşık olduğunu ve Siyonist düşmanın direnişe yönelik komplolarına karşı uyanık olunması gerektiğini dile getirdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı