DÜNYAHABERLERORTADOĞU

İmam Seyyid Ali Hamanei: BESİC milletin büyük servetidir

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei, mustazaflar gönüllü seferberlik kurumu BESİC’in kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, bu kurumu İran milletinin büyük serveti ve Allah vergisi birikim niteledi.

Bugün 25 Kasım 2020, İran İslam Cumhuriyeti nizamının büyük kurucusu İmam Humeyni’nin -ks- fermanı üzerine mustazaflar gönüllü seferberlik kurumu BESİC’in kuruluş yıldönümüdür.

İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei Çarşamba günü yayımladığı mesajda, BESİC rahmetli İmam’ın -ks- büyük ve parlak yadigarı ve milli iktidar simgesi ve ayrıca safa, ihlas, basiret ve cihat sergisi olduğunu belirtti.

Ayetullah Hamanei mesajına şöyle devam etti:

Ülkeyi, bağımsızlığını ve istikraranı savunmak, ülke genelinde geniş çapta hayati hizmetleri sunmak, yeni bilimsel ve teknolojik faaliyetlere öncülük etmek, değerleri ve manevi ortamı korumak gibi alanlarda sürekli BESİC’in adı geçiyor ve varlığı dikkat çekiyor.

Ayetullah Hamanei ayrıca iman, azim ve irade, sorumluluk duygusu ve özgüven gibi özellikler bu gücün ve düğümleri çözme yeteneğinin temel unsurları olduğunu belirterek, tüm bunlar başlı başına ilahi nimet ve muhibet olduğunu, bunlar için şükretmek ve sürekli korumak ve arttırmak gerektiğini ifade etti.

BESİC İran milletinin büyük serveti ve Allah vergisi birikimi olduğunu kaydeden Ayetullah Hamanei, bu milletin düşmanları şimdi ve her zaman bu gücü nasıl yok edebileceklerini düşündüğünü vurguladı.

Ayetullah Hamanei ayrıca kurum yetkilileri ve gönüllü seferberlerin her biri tek tek kendisini düşman hilelerini boşa çıkarmakla yükümlü görmesi ve Allah’a tevekkül ve ihlasla yoluna devam etmesi gerektiğini belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı